Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Česko

Starosta Řeporyjí Novotný chce po volbách skončit v ODS. Zachovali se ke mně uboze, napsal o svém záměru

Nominaci z pléna dostal i kontroverzní starosta Řeporyjí Pavel Novotný. foto:  Petr Topič, MAFRA

Praha - Starosta pražské části Řeporyje a člen ODS Pavel Novotný oznámil, že po volbách do Poslanecké sněmovny ve straně skončí. Své rozhodnutí oznámil na sociálních sítích - a to hodně netradičně přes zveřejnění soukromé konverzace. ODS se k situaci zatím nevyjádřila.
  17:35

Starosta Řeporyjí Novotný bude zřejmě čelit další žalobě. O exšéfovi policie řekl, že by měl viset

„Rozhodl jsem se po volbách okamžitě odejít. Zachovali se ke mně tak uboze, že už zůstávám jen ze solidarity,“ odepsal Novotný v SMS zprávě ohledně své budoucnosti ve straně a následně konverzaci nasdídlel na Twitteru.

Novotný se ještě v prosinci minulého roku  chtěl v barvách ODS ucházet o poslanecké křeslo.  Vedení strany se ale vzápětí politika rozhodlo nenápadně vyšachovat tím, že potvrdilo podmínku, podle níž za ODS může kandidovat jen člověk s čistým trestním rejstříkem. A ten kontroverzní politik nemá.

Řeporyjský starosta Novotný napsal, že Ondráček by měl viset. Nespáchal trestný čin, rozhodl soud

„ My jsme demokratická strana a nic ve stanovách o čistém rejstříku nemáme. Taky nechápu, jak jsem tedy mohl v podmínce a obviněn kandidovat na starostu. Vadí mi, jak se to udělalo,“ napsal na Facebooku.

Novotný je jedním z nejkontroverznějších politiků a je proslulý svými nevybíravými komentáři na stranu svých kolegů. Několik takových vyjádření skončilo až u soudu.

Autor:

AURES Holdings a.s.
Automechanik - Brno (A12270)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč