Čtvrtek 2. května 2024, svátek má Zikmund

Statistiky 40. kola hokejové extraligy

Ml. Boleslav - Kladno 3:4

Branky a nahrávky: 13. Tvrdík (Mikuš, Vrbata), 14. Mikulík (Hay, Mikuš), 37. Bahenský (Štefanka, Plodek) - 7. Kameš (Látal), 21. Kalla (Patera, Bělohlav), 40. Kuchler (Bicek), 47. Bicek (Patera, Kuchler). Rozhodčí: Hrubý, Turčan - Kis, R. Prchal. Vyloučení: 11:10. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3890. Třetiny: 2:1, 1:2, 0:1.

Litvínov - Slavia 2:3sn

Branky a nahrávky: 20. Švarný (Jánský), 48. Majdan (Trávníček) - 25. Tomica (T. Svoboda), 42. Třetina (T. Svoboda), rozh. nájezd T. Svoboda. Rozhodčí: Šír, Trombík -Bádal, Rozlílek. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 4825. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:1 - 0:0.

Č. Budějovice - Vítkovice 6:1

Branky a nahrávky: 2. Kašpařík (Martynek, Pletka), 16. Mikeska (Vydarený, Šimánek), 26. Šimánek (Mikeska), 32. Mertl (Kuchejda), 39. L. Květoň (Gulaš, Langhammer), 46. Gulaš (L. Květoň) - 8. Ujčík (Pohl). Rozhodčí: Jeřábek, Massy (Švýc.) - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:7, navíc Malík (Vítkovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 5345. Třetiny: 2:1, 3:0, 1:0.

Třinec - Brno 6:4

Branky a nahrávky: 22. Peterek (Hrabal, Hrňa), 25. Varaďa (Peterek), 43. Bonk (Krajíček), 44. Hrňa (Polanský), 55. D. Květoň (Hrabal, Bonk), 60. Krajíček - 1. R.

Hruška (Kvapil), 19. R. Hruška (Kvapil, Jakub Svoboda), 30. Veselý (Širokovs, Stehlík), 48. R. Hruška (Kvapil, Bičánek). Rozhodčí: Hradil, Husička - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 5:10, navíc Malec (Brno) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 4573. Třetiny: 0:2, 2:1, 4:1.

Událost kola

Změna v čele.

Dosud vedoucí Vítkovice si odvezly půltucet gólů z jihu Čech a na první místo se po čase vrátil tým Třince, který doma v desetigólové bitvě přehrál Kometu Brno. Utkání provázela charitativní akce, kdy diváci po první brance hostí naházeli na led stovky, možná tisíce plyšových hraček pro dětská centra Čtyřlístek v Havířově a Opavě.

Karlovy Vary - Plzeň 2:3

Branky a nahrávky: 31. Kumstát (Sloboda, Skladaný), 33. Nosek (Skuhravý) - 27. Jan Kovář (Vlasák), 37. Jiří Hanzlík (Vlasák, Straka), 47. Benák (Vostřák). Rozhodčí: Hribik, Fraňo - Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 6:5, navíc Prošek - M. Heřman oba 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5526. Třetiny: 0:0, 2:2, 0:1.

Liberec - Zlín 7:5

Branky a nahrávky: 3. Kudrna (Nedvěd, Pavlů), 30. Víšek (Hunkes), 42. Nedvěd (M. Hořava), 42. Bartovič (M. Hořava), 56. Bartovič (Podkonický), 58. Kudrna (Čakajík), 59. Nedvěd (Kudrna) - 18. T. Sýkora (Sivák, Kubiš), 24. Roman Vlach (Holík), 34. Důras (Rachůnek), 44. Rachůnek (Důras), 59. Holík (Ondráček, Roman Vlach). Rozhodčí: Blecha, Homola - Bryška, Dřínovský. Vyloučení: 9:9, navíc Vak (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5254. Třetiny: 1:1, 1:2, 5:2.

14. BK Mladá Boleslav 40 10 3 5 22 101:127 19

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry