Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Statistiky a ohlasy na zápasy 21. kola O2 extraligy

Slavia–Plzeň 3:2sn

Branky a nahrávky: 49. Micka (Sklenář), 53. Beránek (Kadlec), rozhodující sam. nájezd Bednář – 34. Dvořák (Cartelli, Šindel), 38. Šindel (Důras). Rozhodčí: Pešina – Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1.

V oslabení: 1:0. Diváci: 6891. Třetiny: 0:0, 0:2, 2:0 – 0:0.

Vladimír Růžička (Slavia): „Za stavu 0:2 jsme si řekli, že budeme hrát vabank. Klobouk dolů před našimi hráči, v extralize i v Lize mistrů dominují.“ Pavel Hynek (Plzeň): „Štěstí se přiklonilo ke Slavii, hráče však musím pochválit za nasazení a úsilí.“

Liberec – Karlovy Vary 4:2

Branky a nahrávky: 21. Jiruš (Plodek, Zíb), 36. Šimánek (Podkonický), 59. J. Moravec (Kašpařík), 60. Kašpařík – 2. Melenovský (Kristek, Čutta), 43. Jiří Hanzlík (Pech). Rozhodčí: R. Polák – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:9,navíc Košťál (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5721. Třetiny: 0:1, 2:0, 2:1.

Filip Pešán (Liberec): „Prosadit se přes střední pásmo bylo velice složité, naši kluci ale zabojovali a dvěma góly vývoj otočili.“ Mikuláš Antonik (K. Vary): „Dvě minuty před koncem přišlo prohrané vhazování, špatné rozebrání hráčů a volný bek od modré čáry dal gól, který nás připravil o všechno.“

Litvínov–Vítkovice 3:2

Branky a nahrávky: 18. Kubinčák (V.

Hübl), 20. Švarný (Kubinčák, V. Hübl), 29.

Bahenský (J. Černý) – 34. Ujčík z trest. střílení, 56. Štefanka (Petrovický). Rozhodčí: Husička – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 5452. Třetiny: 2:0, 1:1, 0:1. Jaroslav Hübl (Litvínov): „Vynikající hokej. Jediné, co mi vadí, ale to nemohu kritizovat, je rozhodčí.“ Kamil Konečný (Vítkovice): „Nejsme zklamaní z výkonu, ale z výsledku.“

Třinec – Č. Budějovice 6:1

Branky a nahrávky: 9. Malec (Tomík, Seman), 15. Polanský (Tomík, Peterek), 20. Polanský (D. Květoň), 45. D. Moravec (Vosátko, Martynek), 52. D. Moravec (Kanko, Polák), 56. D. Květoň (Polanský) – 16. Mertl (L. Květoň). Rozhodčí: Minář – Bryška, Chytil. Vyloučení: 6:10. Využití: 4:0. Diváci: 3302. Třetiny: 3:1, 0:0, 3:0.

Jiří Juřík (Třinec): „Vyšly nám přesilovky. Po čtvrté brance Budějovice odpadly.“ Ernest Bokroš (Č. Budějovice): „Když máte šest vyloučení v první třetině, je to těžké.“

Kladno–Zlín 4:1

Branka a nahrávky: 3. Patera (Kalla, Bělohlav), 31. Martin Procházka (Patera, Diviš), 53. Patera (Diviš, Martin Procházka), 59.

Frolík - 30. Balaštík (Köhler, Lučka). Rozhodčí: Šindler - Pešek, D. Jelínek. Vyloučení:6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2405. Třetiny: 1:0, 1:1, 2:0.

Petr Kasík (Kladno): „Nehráli jsme dobře, proto jsme obzvláště šťastní, že se nám podařilo zvítězit.“ Zdeněk Venera (Zlín): „Ze třiceti střel na Kopřivovu branku jsme dali jeden gól...“

Znojmo – Mladá Boleslav 3:1

Branky a nahrávky: 11. Mojžíš (Čachotský), 38. Mojžíš (Tesařík, Dopita), 59. Dopita (Kucharczyk, Demel) - 19. Marušák (R. Král).

Rozhodčí: Hribik - Čížek, R. Prchal. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 2815. Třetiny: 1:1, 1:0, 1:0.

Václav Baďouček (Znojmo): „Bylo vidět, že hráčům už docházejí síly. Pauzu vítáme.“ Jiří Šejba (M. Boleslav): „O výsledku rozhodly především přesilovky.“

Příští program - 22. kolo: 13.11. Vítkovice -Znojmo, 14.11.:. Zlín - Třinec, Litvínov - Slavia, Plzeň - Liberec, M. Boleslav- Pardubice, K. Vary - Kladno, Sparta - Č. Budějovice.