Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Statistiky a ohlasy na zápasy 6. kola hokejové O2 extraligy

6. kolo

Sparta – Mladá Boleslav 3:2

Branky a nahrávky: 32. Ton (D. Výborný), 47. Ton (Langhammer, Netík), 55. Ton (J. Hlinka, Kratěna) - 40. Nouza (T. Sýkora, Šterbák), 54. Pabiška (Král). Rozhodčí: Kubeš, Svoboda - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:8, navíc J. Kasík (Mladá Boleslav) do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4450. Třetiny: 0:0, 1:1, 2:1.

Karlovy Vary – Liberec 2:4

Branky a nahrávky: 32. Melenovský (Kristek, Dobroň), 38. Pech (Skladaný) - 3.

P. Nedvěd (Hlaváč, Rýgl), 5. Hlaváč (P. Nedvěd), 30. Hlaváč (Bartovič, Hunkes), 57. Bartovič (Čakajík, P. Nedvěd). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Brunclík, Kalivoda. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 4161. Třetiny: 0:2, 2:1, 0:1.

Plzeň – Pardubice 1:2 sn

Branky a nahrávky: 14. Modrý (Vlasák) -37. Kočí (Čáslava, Somík), rozhodující sam. nájezd Zohorna. Rozhodčí: Hodek, Jebavý -Bejček, Lhotský. Vyloučení: 10:12, navíc Vampola (Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. Divácí: 7345. Třetiny: 1:0, 0:1, 0:0 - 0:0.

Č. Budějovice – Brno 5:2

Branky a nahrávky: 6. Ptáček (Vak), 24. Melichar (Kůrka), 37. Gulaš (Ptáček, Kůrka), 38. Gulaš (Gřegořek, Ptáček), 43. Melichárek (Kůrka, Gřegořek) - 6. Vorel (Klimt), 24. Zubíček (Klimt). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4728. Třetiny: 1:1, 3:1, 1:0.

Kladno – Slavia 6:4

Branky a nahrávky: 12. Kalla (Patera, Kaberle), 23. Majeský (Kalla), 26. Frolík (Kalla, Diviš), 42. Toman (Majeský, Stieler), 58. Patera (Martin Procházka, Toman), 60. Patera - 6. Žižka (Vondrka, Endál), 9. V. Růžička ml. (Vondrka, Kadlec), 32. Kolařík (Branda), 45. Branda (Sklenář). Rozhodčí: Husička, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3159. Třetiny: 1:2, 2:1, 3:1.

Litvínov – Vítkovice 1:4

Branky a nahrávky: 8. Stříteský (V. Hübl) -4. Roman (Jurečka, Svačina), 7. Štefanka (Treille, Krenželok), 8. Kvapil (Sičák), 11.

R. Hruška (Stehlík, Ujčík). Rozhodčí: Souček, Turčan - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 10:9, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Bez využití. Diváci: 4105. Třetiny: 1:4, 0:0, 0:0.

Třinec – Zlín 4:2

Branky a nahrávky: 3. Růžička (Balej, Kohn), 11. Martynek (Malec), 40. Cartelli (Kohn, Růžička), 52. Růžička (Zíb, Kohn) - 4. Důras (Hamrlík, Leška), 18. Kollár. Rozhodčí: Hradil, Šír - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 8:11, navíc Polák (T) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3096. Třetiny: 2:2, 1:0, 1:0.

7. kolo - zítra: 17.00 Zlín - Sparta, 17.30 Vítkovice - Kometa Brno, Mladá Boleslav -Kladno, 18.00 Karlovy Vary - Třinec, 18.10 Liberec - Litvínov, 18.15 Slavia - Plzeň.

14. HC Kometa Brno 6 0 0 0 6 8:25 0

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.

UDÁLOSTI KOLA

Ton zazářil hattrickem. Sparťanský útočník Petr Ton se v utkání proti Mladé Boleslavi blýskl hattrickem. Třetí vítězství Pražanů v sezoně zařídil rozhodující trefou v 55. minutě. Pro Tona to byla v letošní extralize již šestá branka, což ho v týmových statistikách řadí na první místo produktivity.

Litvínov se trápí dál. Parta kolem Roberta Reichla utrpěla už pátou hořkou porážku v sezoně. V utkání s Vítkovicemi bylo víceméně hotovo již v 11. minutě. Právě tolik času stačilo lídrovi soutěže k nastřílení všech svých čtyř branek.