Statistiky a ohlasy na zápasy 9. kola hokejové O2 extraligy

České Budějovice – Sparta 4:1

Branky a nahrávky: 4. M. Hudec (Vak, Gřegořek), 22. Sailer (Huml, Toman), 28. Šimánek (Frolo), 40. Veselý (M. Hudec) - 16. Ručinský (Kratěna). Rozhodčí: Hribik - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 9:12, navíc Gulaši (Sparta) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno). Třetiny: 1:1, 3:0, 0:0.

Ernest Bokroš (ČB): „Konečně jsme odehráli domácí zápas bez větší nervů. Průběh byl hodně ovlivněn množstvím vyloučených.“ Marian Jelínek (Sparta): „Inkasovali jsme po hrubých chybách. Soupeř si šel za svým od prvního střídání, my jsme k tomu přistoupili trochu lehkovážně.“

Kladno – K. Vary 4:6

Branky a nahrávky: 13. Frolík (Nádašdi, Tenkrát), 18. Frolík (Čurilla), 29. Horna (Tenkrát, Kalla), 48. Patera (Bělohlav, Hájek) -18. Kumstát (Skuhravý, Jiří Hanzlík), 28. Hluchý (Bílek), 30. Bílek (Hluchý, Skladaný), 45. Skladaný (Bílek), 49. Bílek (Skladaný, Hluchý), 60. Kumstát (Skuhravý). Rozhodčí: Jeřábek - Pavlovič, Bejček. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3041.

Třetiny: 2:1, 1:2, 1:3.

Zdeněk Müller (Kladno): „Výkon to byl z naší strany bojovný, ale na body nestačil. V brance nastoupil Orct, poněvadž Kopřiva dostal pukem nad chránič.“ Josef Paleček (K. Vary): „Kladno předvedlo svoji útočnou sílu, takže jsem rád, že jsme to přečkali.“

Pardubice – Ml. Boleslav 5:0

Branky a nahrávky: 18. Koukal (Starý, Kolář), 23. Koukal (Starý, Kolář), 42. Kolář (Koukal, Havíř), 48. Divíšek (Snopek, Pucher), 51. Pucher (Píša, Tvrdík). Rozhodčí: Homola - Kostka, Bláha. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 7582. Třetiny: 1:0, 1:0, 3:0.

Jiří Seidl (Pardubice): „Začátek zápasu byl z našeho pohledu rozpačitý, soupeř dobře jezdil osou hřiště, s čímž jsme měli problémy.“ Jiří Šejba (Ml. Boleslav): „Pardubice nás předčily zejména v přesnosti přihrávek a v zakončení. Dnes jsme tady vyhořeli.“

Plzeň – Liberec 4:3 sn.

Branky a nahrávky: 40. Šindel (Důras), 47. Vlasák (Fabuš, Benák), 54. Fabuš (Benák), rozhodující sam. nájezd Šindel - 25.

Kašpařík (Pletka, V. Nedorost), 28. V. Nedorost (Kašpařík, Jiruš), 48. Moravec (Kašpařík). Rozhodčí: Minář, Levonen (Fin.) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0.

V oslabení: 0:1. Diváci: 7424. Třetiny: 0:0, 1:2, 2:1 - 0:0.

Pavel Hynek (Plzeň): „ Měli jsme štěstí, že za stavu 2:0 neproměnil Podkonický velkou šanci. Nájezdy už jsou loterie.“ Dušan Gregor (Liberec): „Nezasloužili jsme si prohrát. Za stavu 2:0 jsme měli dvě čisté gólové šance, a kdybychom je proměnili, tak by se utkání vyvíjelo jinak.“

Třinec – Zlín 2:0

Branky a nahrávky: 37. Polanský (Gureň), 55. Martynek (Peterek, D. Květoň). Rozhodčí: Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 2276. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0.

Jiří Juřík (Třinec): „Vyzvedl bych výkon brankáře Čechmánka, ale celkově hráčům nebylo co vytknout.“ Zdeněk Venera (Zlín): „Letos se nám venku nedaří, máme jediný bod z pěti utkání. Po střelecké stránce je to bídné.“

Znojmo – Vítkovice 4:5 sn.

Branky a nahrávky: 13. Erat (Bičánek), 17. Bičánek (Tesařík, Haman), 24. Haman (Erat, Švrček), 33. Tesařík z trestného střílení - 28. Burger (Petrovický), 31. Roman, 34. Roman (Klimek), 50. Burger (Krenželok), rozhodující nájezd Burger. Rozhodčí: Hodek - Guth, Křivský. Vyloučení: 8:10, navíc Treille (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 2184. Třetiny: 2:0, 2:3, 0:1 - 0:0.

Radim Rulík (Znojmo): „V určitých fázích jsme to nezvládli takticky. Soupeř nás kombinačně nepřehrál, ale těžil z našich chyb.“ Kamil Konečný (Vítkovice): „V první přestávce v kabině proběhla bouřka; pomohla nám.“

Příští program - 10. kolo (úterý 30. 9): 17.00 Vítkovice - Pardubice, Zlín - Č. Budějovice, 17.30 Plzeň - Kladno (ČT4), Litvínov -Znojmo, Mladá Boleslav - Sparta, 18.00 Karlovy Vary - Třinec 18.30 Liberec - Slavia.

***

Hvězdy kola 1. Jiří Burger (Vítkovice) – Ke dvěma gólům přidal i úspěšné zakončení rozhodujícího nájezdu. 2. Vítězslav Bílek (K. Vary) – V Kladně se podepsal pod vítězství dvěma góly a dvěma nahrávkami. 3. Petr Koukal (Pardubice) – K jasnému vítězství nad nováčkem napomohl dvěma brankami a asistencí.

Události kola * Stavjaňova radost. Trenér Třince Antonín Stavjaňa sice v pátek rezignoval, ale vedení klubu ho přemluvilo, aby zůstal. Včera jeho tým po šestigólovém půstu vyhrál a odlepil se z poslední příčky. * Pražský kolaps. Podobně jako vedoucí Slavia klopýtla i Sparta. Oba celky prohrály a vsítily jediný gól. * Hnilička byl vidět. Ve svém druhém zápase po delší pauze liberecký gólman Milan Hnilička chytal slušně a svému týmu pomohl k bodu. *Znojmo u dna. Znojmo zle pykalo na neschopnost využít domácího prostředí. Po porážce od Vítkovic dosedlo na dno extraligové tabulky. * Litvínovské křepčení. Severočeši drželi Slavii na uzdě a jejich radost byla dvojnásobná i proto, že vyzráli na trenéra Vladimíra Růžičku, jehož kořeny lze hledat právě v Litvínově.

14. HC Znojemští Orli 8 1 1 1 5 17:22 6

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body.