STATISTIKY ZÁPASŮ 27. KOLA HOKEJOVÉ TIPSPORT EXTRALIGY

Kladno - Mladá Boleslav 2:1

Branky a nahrávky: 9. Bicek (Mrázek, Kuchler), 45. Kuchler (Kameš) - 60. Fabuš (Matějovský). Rozhodčí: Šindler, Husička -Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:9. Bez využití. Diváci: 1707. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1. Kladno: Falter - Kameš, Drtina, Mrázek, Toman, L. Procházka, D. Růžička - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Stieler, Bělohlav - Eberle, Knotek, Kotrla.

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, Mikuš, Marušák, Macháček, Hay, Chaloupka, Čížek, Jindra - Pabiška, Divíšek, Boháč - Macho, Gajovský, Fabuš - Barney, Vrbata, Bahenský - Loskot, Hrdel, Tvrdík.

Plzeň - Karlovy Vary 5:4

Branky a nahrávky: 7. Jan Kovář (Vostřák, Vlasák) 24. M. Heřman (Slaney), 32. M. Heřman (Lammers, Dvořák), 40. Vostřák (Straka), 42. Straka (Vlasák, Modrý) -3. Kumstát (Skuhravý), 9. Skladaný (Melenovský, Milan Procházka), 16. Hruška (Dej, Pech), 39. Melenovský. Rozhodčí: Souček, Turčan - Bláha, Pouzar. Vyloučení: 5:7, navíc Čutta (KV) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6579. Třetiny: 1:3, 3:1, 1:0.

Plzeň: Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Slaney, Modrý, Benák, Dresler - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Johnson - Lammers, M. Heřman, Dvořák - Diviš, Pitule, Obdržálek.

Karlovy Vary: Mensator - Čutta, Kokko, Sloboda, Mucha, Dobroň, Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Dej - Skladaný, Melenovský, Milan Procházka - D. Hruška, Pech, Zaťovič - Sailer, Klíma, Košťál.

Vítkovice - Č. Budějovic 4:6

Branky a nahrávky: 9. Strapáč (Klimek, Pohl), 13. Húževka (Tomas), 16. Huna (Malík), 59. M. Hlinka (Klimek) - 15. Červený (Kuchejda), 22. Martynek (Gulaš, Kašpařík), 30. Gulaš (Martynek, Kašpařík), 37. Gulaš (Martynek, Ptáček), 38. Kuchejda (Kolarz), 43.

Ptáček (Kašpařík). Rozhodčí: Homola, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 3056. Třetiny: 3:1, 0:4, 1:1. České Budějovice: Jakub Kovář - Snopek, Šulc, Kolarz, Ptáček, Novák, Tůma - Šimánek, Mikeska, L. Květoň - Gulaš, Kašpařík, Martynek - Mertl, Langhammer, Podlešák -Kuchejda, Červený, R. Pšurný.

Zlín - Liberec 2:3 sn

Branky a nahrávky: 10. Leška (Linhart), 36. Kubiš - 8. Vak (Derner), 45. Klimenta (Vak, Výtisk), rozhodující sam. nájezd Kudrna. Rozhodčí: Hodek, Pešina - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 3626. Třetiny:1:1, 1:0, 0:1 - 0:0.

Brno - Třinec 4:3 sn

Branky a nahrávky: 22. Kvapil (R. Hruška, Veselý), 36. Mojžíš (Brabenec), 47. Kvapil (R. Hruška), rozhodující nájezd Brabenec -35. Krajíček (Bonk, Varaďa), 43. Hudec (Polák, D. Květoň), 47. Adamský (Peterek, Hrňa). Rozhodčí: Šír, Mikula - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 7200. Třetiny: 0:0, 2:1, 1:2 - 0:0.

14. BK Mladá Boleslav 27 8 2 3 15 69:75 9

Pozn.: Za názvem klubu jsou počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry

v prodloužení, prohry, skóre a získané body

UDÁLOSTI KOLA

Plzeň přeskočila Spartu. V zápase plném zvratů porazila Plzeň Karlovy Vary o branku, když rozhodující úspěch obstaral kapitán týmu Martin Straka. Plzeň se tak v tabulce dostala před Spartu a k play off už jí chybí „jen“ devět bodů.

V duelu topících se týmů uspělo Kladno. Kladenští hokejisté si v nesmírně důležitém zápase tonoucích ze dna tabulky poradili s poslední Mladou Boleslaví, a odskočili jí tak již na sedm bodů.