Středa 29. června 2022, svátek má Petr, Pavel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sto zvířat i Traband mají Anděla

Česko

Od soboty jsou známi vítězové žánrových kategorií výročních cen Akademie populární hudby Anděl za loňský rok. Výsledky ankety byly vyhlášeny v pořadu ČT Noc s Andělem.

PRAHA Vítězi žánrových kategorií výročních cen Akademie populární hudby Anděl za loňský rok se stali skupiny Sto zvířat nebo Traband, rapper LA4 nebo kvartet Jaromíra Honzáka. Výsledky ankety byly v sobotu večer vyhlášeny v pořadu Noc s Andělem.

Pražská mnohočlenná kapela Sto zvířat zvítězila v kategorii ska a reggae, sympatie poroty složené z novinářů zaměřených na tuto oblast si získala deskou Rozptýlení pro pozůstalé, která vyšla vloni v září. Sto zvířat za sebou nechali The Chancers i United Flavour.

Jaromír Honzák se svým kvartetem bodoval v kategorii jazz a blues s albem nazvaným A Question To All Your Answers. Dalšími nominovanými byly Zuzana Dumková a projekt Limbo.

Ženské duo Tara Fuki zvítězilo v kategorii world music s deskou Auris. Zanechaly za sebou společnou desku Jiřího Pavlici, Hradišťanu a Filharmonie Brno i projekt Garcia.

Deska Přítel člověka kapely Traband nejvíce zaujala porotu kategorie folk a country, více než nahrávky Roberta Křesťana a Petra Linharta. Na alternativní scéně se prosadila deska Night Night skupiny Birds Build Nests Underground. Šanci měli také Esgmeq a Midi Lidi.

Brněnská rocková kapela Insania zvítězila v kategorii hard a heavy s albem Rock’n’Freund, „v pořadí“ zůstali Dying Passion i Six Degrees of Separation. V poslední vyhlášené kategorii, zaměřené na hip hop a r’n’b, vyhrál rapper LA4 s deskou Panoptikum; předčil Marka i DJ Wiche.

Výsledky hlavních kategorií budou vyhlášeny ve čtvrtek 3. dubna v pražské Sazka Areně. Ve čtyřech kategoriích je nominována kapela Monkey Business, třikrát navrženi jsou Sunshine, Chinaski, Tata Bojs a Vypsaná fixa. Po dvou nominacích mají Aneta Langerová, Lucie Bílá a kapela Kryštof.

Výsledky žánrových cen Anděl Allianz 2007 Ska & reggae Sto zvířat – Rozptýlení pro pozůstalé Jazz & blues Jaromír Honzák Quartet – A Question to All Your Answers World Music TaraFuki – Auris Folk & country Traband – Přítel člověka Alternativní scéna Birds Build Nests Underground – Night Night Hard & heavy Insania – Rock’n’Freud Hip-hop & r’n’b LA4 – Panoptikum

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...

Mohlo by vás zajímat