Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Středisko Dolní Morava postaví hotel a lanovku

Česko

Orlickoústecko Do pěti let by mělo lyžařské středisko v Dolní Moravě na Orlickoústecku zcela změnit podobu.

Provozovatel plánuje čtyřhvězdičkový hotel nebo modernizaci lanovky. Proměna rekreačního střediska by měla stát okolo 550 milionů korun. Včera o tom informoval Petr Vrzal ze společnosti Sněžník.

„V současné době je v Dolní Moravě 1200 lůžek, většinou v penzionech, ale už chybí další zázemí pro aktivní odpočinek,“ řekl Vrzal.

Nový hotel Vista by měl nabídku vylepšit. Bude v něm wellness centrum s 15metrovým bazénem, fitness centrum, bowlingový sál, taneční bar či restaurace, kongresový sál pro 300 lidí a venkovní sportoviště.

„Kapacita hotelu bude okolo 230 lůžek, půjde převážně o dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením a další výbavou. Hotel bude mít několik apartmánů včetně jednoho prezidentského o 65 metrech čtverečních,“ řekl Vrzal.

Hotel by měl stát asi 100 metrů od spodního stanoviště sjezdovky. Bude mít tři podlaží, garážová stání pro 50 automobilů a dva autobusy budou v podzemí. Kromě hotelu společnost plánuje také přebudování lyžařského areálu, nově se sedačkovou lanovkou, bobovou dráhu, lanový park, novou příjezdovou komunikaci k hotelu a nové cyklostezky.

Přestavba lyžařských vleků začne už na jaře „Víme, že je teď špatná situace, ale hotel se bude stavět dva tři roky, proto věříme, že nejhorší období bude za námi. Celý areál bychom chtěli postavit do pěti let, aby se co nejdřív vytvořila kompletní nabídka a projekt měl nějakou návratnost,“ uvedl Vrzal.

Investor odhaduje, že hotel za 250 až 300 milionů korun začne stavět v příštím roce. Lyžařský areál čeká přestavba po letošní zimní sezoně.

Ostatní akce a jejich termíny výstavby, včetně lanového centra a bobové dráhy, se budou mimo jiné odvíjet od toho, zda se společnosti podaří získat na projekt evropské dotace. „Uvidíme, jaké budou naše možnosti, chystá se několik projektů najednou, nakonec můžeme od nějakého upustit, ale každopádně hotel se stavět bude,“ řekl Vrzal.

Středisko Ski centrum Sněžník v současné době nabízí čtyři vleky a dvě sjezdovky v nadmořských výškách 748 až 1104 metrů nad mořem.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...