Neděle 17. ledna 2021svátek má Drahoslav -5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hilšer zašel na akci protikandidáta, kterého by chtěl za kancléře. Fischer ho požádal, aby odešel

Pavel Fischer odvádí Marka Hilšera ze své akce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Fischer odvádí Marka Hilšera ze své akce. | foto: Facebook - Patrik Kuba

PRAHA V noci na čtvrtek došlo ke „střetu“ mezi prezidentskými kandidáty Markem Hilšerem a Pavlem Fischerem. Neplánovaně se setkali v noci na čtvrtek před a uvnitř kavárny Rock Café na Národní třídě. Hilšer se před podnikem bavil s fanoušky jeho protivníka, na pozvání Fischerových fanoušků zašel i dovnitř. Po chvíli ho ale příchozí Fischer vyvedl se slovy, že se jedná o jeho soukromou akci. Podle Hilšera celá situace proběhla poklidně a v přátelském duchu.

Na „střet“ obou prezidentských protikandidátů na svém facebookovém profilu jako první upozornil Hilšerův spolupracovník Patrik Kuba.  Hilšer se spolupracovníky šel kolem místa, kde měl Fischer akci.

„Krátce jsme se pozdravili s Fischerovým týmem a jeho paní s tím, že si gentlemansky vyměníme placky. Velké překvapení nastalo, když mezi nás dorazil Pavel Fischer, naší placku si nevzal a okamžitě nás vyhodil,“ píše se v příspěvku uživatele, který pro Hilšera pracuje jako správce sociálních sítí. Kuba na svém profilu uveřejnil i fotografii, na které je zobrazen Fischer, jak se svého protikandidáta dotýká.

Podle tiskové mluvčí Marka Hilšera ale všechno proběhlo k poklidu. V kavárně se v té době konala akce „Fisch You Were Here“ na podporu Fischerovy prezidentské kampaně. Fanoušci Hilšerovi nabídli, aby si na klopu připnul tyrkysovou placku s logem svého protikandidáta a on jim vyhověl. Pak ho pozvali i dovnitř.

10.ledna 2018 v 23:57, příspěvek archivován: 11.ledna 2018 v 12:13

U Hilšera na sockách se dějí věci. Příspěvek byl již odstraněn. https://t.co/hUkjX8M1OS

Krátce poté se ale objevil Fischer a vyzval Hilšera, aby z jeho soukromé akce odešel. Na místě mu prý sdělil, že by nebylo vhodné, aby se na jeho soukromé akci zdržoval.

„Ta fotografie je nekvalitní. Na první pohled se sice může zdát, že Fischer pana Hilšera vyhazuje, ve skutečnosti ho ale jen upozornil, aby z jeho akce odešel,“ komentuje snímek  pro Lidovky.cz tisková mluvčí Marka Hilšera Pavla Čechová. Celý rozhovor se podle ní odehrál v přátelském duchu.

Fischerovo tiskové oddělení celý incident okomentovalo tak, že Hilšer na akci nebyl pozván, a tak nemohl být vpuštěn dovnitř. „Marek Hilšer nebyl na akci zván. O účast neprojevil zájem ani při společném setkání kandidátů při Superdebatě v televizi Nova. Pavel Fischer proto po svém příchodu Marka přivítal a potvrdil mu, že se jedná o soukromou akci,“ popisuje tisková mluvčí Alena Ježková.

„K žádné potyčce ve skutečnosti nedošlo. Řada lidí, kteří podporují Pavla Fischera, mě zná, a tak jsme se před kavárnou jen pozdravili. Poté přišel pan Fischer, popřáli jsme si mnoho štěstí v prezidentské kampani a rozešli jsme se. Na místě vládla přátelská atmosféra,“ komentuje setkání Marek Hilšer.

Situace je o to zajímavější, protože Hilšer v jedné z prezidentských debat během týdne řekl, že by v případě svého vítězství Fischerovi nabídl místo hradního kancléře. Fischer přitom na slova svého protikandidáta v debatě zareagoval nejistým pokýváním hlavou. Zůstává otázkou, zdali ho neurazila.

Marek Hilšer
Prezidentský kandidát Marek Hilšer.

„Pan Fischer je velice erudovaný člověk, je to bývalý diplomat. Mně by se jako kancléř líbil. Kdybych zvítězil v prvním kole voleb, tak v druhém bych panu Fischerovi toto místo rád nabídl. Samozřejmě jsme o tom předtím nediskutovali. Myslím si, že to jako urážku nebral,“ popisuje pro Lidovky.cz Hilšer.

Příspěvek o 'střetu' kandidátů zveřejnil Patrik Kuba na svém facebookovém profilu. Krátce poté text sdílela i Hilšerova oficiální stránka - Marek Hilšer na Hrad. Během noci ale příspěvek z obou profilů zmizel.

„Na oficiální stránce Marka Hilšera se to ocitlo omylem. Od interpretace Patrika Kuby se distancujeme, protože takto ta situace neproběhla, a proto jsme příspěvek po uveřejnění smazali. Pokud to náš správce sítí na svém profilu sdílel, tak se s tím neztotožňujeme,“ komentuje Pavla Čechová.

,

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...