Středa 22. března 2023, svátek má Leona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štybar jako první Čech ovládl SP

Česko

HOOGERHEIDE Příznivá zpráva pro příznivce českého cyklokrosu a cyklistiky vůbec. Týden před mistrovstvím světa v cyklokrosu v Táboře vyhrál Zdeněk Štybar jako první Čech v historii seriál Světového poháru. Stačilo mu k tomu druhé místo v závěrečném závodě v nizozemském Hoogerheide. Zvítězil úřadující mistr světa Niels Albert z Belgie, kterého čtyřiadvacetiletý Štybar v předchozím závodě v Roubaix poprvé v sezoně připravil o průběžné vedení a sám poprvé v kariéře startoval v závodě v trikotu vedoucího jezdce SP.

„Jsem šťastný, před začátkem sezony jsem o tom ani nesnil. Teď musím trochu potrénovat a soustředit se na šampionát v Táboře,“ řekl Štybar. „Musím ale poděkovat i Kevinu Pauwelsovi, který mi dnes hodně pomohl,“ jmenoval Štybar svého belgického týmového kolegu ze stáje Fidea. Ten dojel v závěsu za ním třetí a v závěrečných metrech českého jezdce neohrožoval spurtem.

Vzávěru Albert využil Štybarova podklouznutí a nástupem rozhodl. „Udělal jsem dnes hodně chyb, zato Albert byl těžkým soupeřem,“ dodal Štybar.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...