Čtvrtek 18. srpna 2022, svátek má Helena
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Styky šéfa VZP Kabátka s Rittigem? Většina správní rady mlčí

Česko

  7:00
PRAHA - Členům správní rady VZP se příliš nechce komentovat znepokojivé informace kolem ředitele pojišťovny Zdeňka Kabátka. Server Lidovky.cz informoval o jeho možných stycích s lobbistou Ivo Rittigem a angažmá v údajně zmanipulovaných zakázkách Nemocnice Na Homolce.

Šéf VZP Zdeněk Kabátek foto: MAFRA - Michal Doležal

Server proto oslovil většinu z třicetičlenné rady s dotazem, zda Kabátek nepoškozuje VZP a neměl by skončit. Reagovalo pouhých sedm členů rady. 

ČTĚTE TAKÉ:

Jiří Běhounek (ČSSD, předseda správní rady)
Mediální zjištění a fabulace, kombinování uniklých části formulací v obvinění z kauzy Homolka a dlouholeté zkušenosti s užíváním zástupných cest a skutečností mě vedou k tomu, že pan ředitel Kabátek má setrvat v čele VZP. Co velmi poškozuje VZP, která se z problémů postupně dostává, jsou přesně tyto články, televizní reportáže a další osočování. Musím uvažovat, co to má přinést a komu sloužit.

Jiří Koskuba (ČSSD)
Správní rada VZP o problému již jednou jednala. Pochopitelně na podkladě ověřených informací, které má k dispozici. Objeví-li se další, jistě opět bude. 

Miloslav Janulík (ANO)
Ano!

Soňa Marková (KSČM)
Pan Kabátek prokázal ve vedení VZP své schopnosti, pojišťovna je v dobré kondici. Nemám zatím žádný relevantní důvod požadovat jeho výměnu. 

Igor Nykl (ANO 2011)
Situaci kolem pana ředitele Kabátka obecně považuji za závažnou. Vždyť i proto jsem byl jedním z těch členů rady, co již na minulém jednání správní rady VZP chtěli po něm jeho vysvětlení stran jeho úlohy v kauze nákupu gama nože Nemocnice na Homolce. Na základě nových mediálně prezentovaných faktů hodlám na nejbližší Správní řadě VZP opět chtít po něm jeho vyjádření a poté sdělit svůj názor k celé problematice.
Pavel Plzák (ANO)
Celý problém bude jistě otevřen na nejbližším jednání správní rady.

Alena Dernerová (Severočeši)
Informace nejsou potěšující! Kolegové ze správní rady již na téma zabrousili. Předpokládám že na dalším jednání které bude společně s dozorčí řadou se toto téma znovu otevře.

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...