Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 9 °C občasný déšť Předplatné LN
8. listopadu 2014 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Styky šéfa VZP Kabátka s Rittigem? Většina správní rady mlčí

Šéf VZP Zdeněk Kabátek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf VZP Zdeněk Kabátek | foto: MAFRA - Michal Doležal

PRAHA Členům správní rady VZP se příliš nechce komentovat znepokojivé informace kolem ředitele pojišťovny Zdeňka Kabátka. Server Lidovky.cz informoval o jeho možných stycích s lobbistou Ivo Rittigem a angažmá v údajně zmanipulovaných zakázkách Nemocnice Na Homolce.

Server proto oslovil většinu z třicetičlenné rady s dotazem, zda Kabátek nepoškozuje VZP a neměl by skončit. Reagovalo pouhých sedm členů rady. 

ČTĚTE TAKÉ:


Jiří Běhounek (ČSSD, předseda správní rady)
Mediální zjištění a fabulace, kombinování uniklých části formulací v obvinění z kauzy Homolka a dlouholeté zkušenosti s užíváním zástupných cest a skutečností mě vedou k tomu, že pan ředitel Kabátek má setrvat v čele VZP. Co velmi poškozuje VZP, která se z problémů postupně dostává, jsou přesně tyto články, televizní reportáže a další osočování. Musím uvažovat, co to má přinést a komu sloužit.


Jiří Koskuba (ČSSD)
Správní rada VZP o problému již jednou jednala. Pochopitelně na podkladě ověřených informací, které má k dispozici. Objeví-li se další, jistě opět bude. 

Miloslav Janulík (ANO)
Ano!

Soňa Marková (KSČM)
Pan Kabátek prokázal ve vedení VZP své schopnosti, pojišťovna je v dobré kondici. Nemám zatím žádný relevantní důvod požadovat jeho výměnu. 

Igor Nykl (ANO 2011)
Situaci kolem pana ředitele Kabátka obecně považuji za závažnou. Vždyť i proto jsem byl jedním z těch členů rady, co již na minulém jednání správní rady VZP chtěli po něm jeho vysvětlení stran jeho úlohy v kauze nákupu gama nože Nemocnice na Homolce. Na základě nových mediálně prezentovaných faktů hodlám na nejbližší Správní řadě VZP opět chtít po něm jeho vyjádření a poté sdělit svůj názor k celé problematice.
Pavel Plzák (ANO)
Celý problém bude jistě otevřen na nejbližším jednání správní rady.

Alena Dernerová (Severočeši)
Informace nejsou potěšující! Kolegové ze správní rady již na téma zabrousili. Předpokládám že na dalším jednání které bude společně s dozorčí řadou se toto téma znovu otevře.

ogoOndřej Golis
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

DÁRKY PRO BABIČKU: Potěšte ji pod vánočním stromkem něčím originálním
DÁRKY PRO BABIČKU: Potěšte ji pod vánočním stromkem něčím originálním

Ještě vám chybí dárek pro milovanou babičku a přemýšlíte, co jí nadělit pod stromeček? Připravili jsme pro vás malou inspiraci.