Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Styky šéfa VZP Kabátka s Rittigem? Většina správní rady mlčí

Česko

  7:00
PRAHA - Členům správní rady VZP se příliš nechce komentovat znepokojivé informace kolem ředitele pojišťovny Zdeňka Kabátka. Server Lidovky.cz informoval o jeho možných stycích s lobbistou Ivo Rittigem a angažmá v údajně zmanipulovaných zakázkách Nemocnice Na Homolce.

Šéf VZP Zdeněk Kabátek foto: MAFRA - Michal Doležal

Server proto oslovil většinu z třicetičlenné rady s dotazem, zda Kabátek nepoškozuje VZP a neměl by skončit. Reagovalo pouhých sedm členů rady. 

ČTĚTE TAKÉ:

Jiří Běhounek (ČSSD, předseda správní rady)
Mediální zjištění a fabulace, kombinování uniklých části formulací v obvinění z kauzy Homolka a dlouholeté zkušenosti s užíváním zástupných cest a skutečností mě vedou k tomu, že pan ředitel Kabátek má setrvat v čele VZP. Co velmi poškozuje VZP, která se z problémů postupně dostává, jsou přesně tyto články, televizní reportáže a další osočování. Musím uvažovat, co to má přinést a komu sloužit.

Jiří Koskuba (ČSSD)
Správní rada VZP o problému již jednou jednala. Pochopitelně na podkladě ověřených informací, které má k dispozici. Objeví-li se další, jistě opět bude. 

Miloslav Janulík (ANO)
Ano!

Soňa Marková (KSČM)
Pan Kabátek prokázal ve vedení VZP své schopnosti, pojišťovna je v dobré kondici. Nemám zatím žádný relevantní důvod požadovat jeho výměnu. 

Igor Nykl (ANO 2011)
Situaci kolem pana ředitele Kabátka obecně považuji za závažnou. Vždyť i proto jsem byl jedním z těch členů rady, co již na minulém jednání správní rady VZP chtěli po něm jeho vysvětlení stran jeho úlohy v kauze nákupu gama nože Nemocnice na Homolce. Na základě nových mediálně prezentovaných faktů hodlám na nejbližší Správní řadě VZP opět chtít po něm jeho vyjádření a poté sdělit svůj názor k celé problematice.
Pavel Plzák (ANO)
Celý problém bude jistě otevřen na nejbližším jednání správní rady.

Alena Dernerová (Severočeši)
Informace nejsou potěšující! Kolegové ze správní rady již na téma zabrousili. Předpokládám že na dalším jednání které bude společně s dozorčí řadou se toto téma znovu otevře.

Autor: