Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šulcův verdikt, pak hned hokej

Česko

PRAHA Pár hodin poté, co ředitel hokejové extraligy Stanislav Šulc vynese svůj verdikt v případu neplatných registrací, nastoupí týmy k zápasům 22. kola. V pátek na sebe shodou okolností narazí dva ze tří klubů, jichž se kauza bezprostředně týká – do Plzně zavítá Kladno.

Kvůli kauze už včera večer ředitel plzeňského klubu Jaromír Zavoral odstoupil ze všech svých výkonných funkcí. „Odůvodnil to tím, že chce poskytnout představenstvu klubu i správní radě klubu dostatečný prostor k řešení situace po vynesení rozhodnutí o přestupcích proti Přestupnímu řádu,“ uvedl klub.

Kouč Plzně Marian Jelínek věří, že se verdikt na pohodě v jeho týmu nijak zvlášť neprojeví. „Ať už bude nyní ortel A, nebo B, tak pro nás je to moc důležitý zápas. Když nám ty body nevezmou, budeme chtít navýšit náskok na poslední týmy tabulky a dosáhnout na lepší postavení. Pokud se budou odečítat, budeme bojovat o přežití.

Kladno se nemusí stresovat. Kontumace by mohly vylepšit jeho pozici, navíc v minulém kole ukončilo sérii pěti porážek. „Zkusili jsme také hrát atraktivněji a útočněji. Zkusíme to i venku a uvidíme, jak to bude vypadat,“ nastínil trenér Petr Tatíček.

***

DNEŠNÍ EXTRALIGA

22. kolo: 17.30 Plzeň - Kladno, Zlín - České Budějovice, Litvínov -Sparta, 18.00 Karlovy Vary -Třinec, 18.10 Brno - Vítkovice (ČT4), 18.15 Slavia - Pardubice.

* Včerejší předehrávka: Liberec - Ml. Boleslav 0:6. Hosté si připsali druhé vítězství po sobě. Minule porazili Karlovy Vary 9:5, tentokrát rozhodli o bodovém zisku v Liberci výborně zvládnutou druhou třetinou, kterou vyhráli 5:0. Své první čisté konto v sezoně vychytal brankář Michal Valent.

Autor: