Sobota 16. října 2021, svátek má Havel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šumava rallye: Pech těsně předstihl Krestu

Česko

KLATOVY Až závěrečná rychlostní zkouška rozhodla o tom, že vítězem Šumava rallye Klatovy se stal Václav Pech.

Pilot mitsubishi v posledních metrech předstihl o 1,4 sekundy obhájce prvenství Romana Krestu, který vedl od prvního testu, a ovládl druhý podnik mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích.

Kresta s vozem Peugeot 207 S2000 přišel už v sobotu vinou defektu o více než minutový náskok, přesto vedení neztratil a etapu vyhrál s náskokem 17 sekund.

Poslední soutěžní den zahájil dvěma nejrychlejšími časy a vybudoval si až půlminutový náskok. Na třetím testu prohrál s Pechem jen o desetiny, ale na zbývajících dvou kvůli technickým problémům zpomalil a pokaždé za ním zaostal o patnáct sekund.

Kresta je dál v čele pořadí „Pravděpodobně šlo o vadný senzor, vinou kterého nám od poloviny předposlední zkoušky a v té závěrečné klesal výkon motoru,“ řekl Kresta. Těsná porážka ho mrzela. „Na druhou stranu šampionát přece ještě nekončí,“ dodal Kresta, který v součtu s vítězstvím na nedokončené Valašské rallye nadále vede průběžné pořadí seriálu.

Pech se vyhoupl na druhou příčku, na Krestu ztrácí 14 bodů. Na Šumavě zvítězil podruhé a navázal na triumf z roku 2007. „Od začátku dnešního dne jsme do toho šli naplno, protože v boji s Pavlem Valouškem šlo opravdu o každou vteřinku. A ta se nám nakonec moc hodila,“ řekl Pech. čtk Výsledky: 1. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX) 1:57:46,8, 2. Kresta, Gross (Peugeot 207 S2000) -1,4, 3. Valoušek, Hrůza (Mitsubishi Lancer EVO IX). Pořadí MČR po 2 ze 7 soutěží: 1. Kresta 81 b., 2. Pech 67, 3. Valoušek 41, 4. Kopecký (Škoda Fabia S2000) 39, 5. Běhálek 25.

KOMENTÁŘ Jindřicha Forejta: Jak prezident mohl z ARO jmenovat šéfa soudu

Premium Proč mohl prezident republiky v úterý 12. října bez komplikací jmenovat předsedu Krajského soudu v Brně, i když řadové...

Manželé v sukních. Gender Blender boří stereotypy v oblékání

Premium Oblékají se podle vlastních pravidel a svými outfity boří společenské konvence. Manželský pár Michaela a Vlastimil...

Dieselům hrozí paralýza. Drahý plyn brzdí výrobu AdBlue, auto bez něj nejede

Premium Majitelé moderních dieselových aut mohou mít brzy velké problémy. Znehybnit jejich auta může nedostatek plynu. Za vším...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!