Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svědomí mám čisté, říká Heninová

Česko

MELBOURNE/PRAHA Zatímco v mužském tenise vítězí stále dokola Roger Federer, o ženský titul na Australian Open svede vyrovnaný boj hejno favoritek.

„Nemyslím, že bych musela cokoli komukoli vysvětlovat,“ řekla před začátkem turnaje Justine Heninová. „Ale jsem ráda, že jsem tady zpátky,“ vydechla si světová jednička.

Belgičanka, která dominovala na konci loňské sezony, má v Melbourne nevyřešené účty. Loni kvůli rozvodu úplně chyběla, před dvěma lety kontroverzně během finále s Amélií Mauresmovou opustila centrální kurt s odkazem na bolesti břicha, za což schytala řadu ostrých slov. „Tehdy to byl nejhorší zážitek mé kariéry. Ale svědomí mám čisté,“ prohlásila Heninová.

Zuby na její skalp si brousí loňská šampionka Serena Williamsová. „Chci být světovou jedničkou,“ vyhlásila Američanka, jenže v podobném duchu mluvila třeba i ruská kráska Maria Šarapovová. „Se mnou musíte vždycky počítat,“ ujistila Šarapovová.

Největší pozornost ale bude v Austrálii poutat Lindsay Davenportová, která se na kurty vrátila po porodu syna Jaggera, a od té doby vyhrála tři turnaje a jen jednou prohrála. Australian Open bude pro bývalou světovou jedničku první grandslam od porodu. „Kdybych já měla dítě, tak sedm měsíců po porodu budu ještě ležet v nemocnici a budu si léčit bolístky,“ složila Davenportové hold Serena Williamsová. „Nečekala jsem, že se vrátí tak rychle. Není pod žádným tlakem. Hraje tenis, protože ho má ráda, a je to vidět,“ myslela si Heninová. Nenasazená Davenportová může už ve druhém kole narazit na Šarapovovou.

***

„Kdybych já měla dítě, tak sedm měsíců po porodu budu ležet,“

složila Davenportové hold Serena Williamsová

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat