Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svěrkoš vyvázl s pokutou 80 tisíc korun

Česko

PRAHA Peněženka fotbalového raubíře Václava Svěrkoše bude o 80 tisíc korun lehčí. Ostravský útočník se provinil nesportovním chováním vůči teplickému Antonínu Rosovi.

Včera o pokutě pro reprezentačního útočníka rozhodla disciplinární komise ČMFS v čele s předsedou Alexanderem Károlyim. O zápasovém distanci komise vůbec neuvažovala.

„Trest musel přijít. Také mám občas chuť vybuchnout, ale vím, že si to nemohu dovolit,“ vysvětloval Antonín Rosa.

Výpovědi obou hráčů se lišily jen v jediném bodě. Viník Svěrkoš zřejmě neunesl tíhu jednogólové prohry Baníku v Teplicích a podle své verze chytil Rosu pod krkem za dres. Teplický obránce ale tvrdil, že Svěrkoš zaútočil na ohryzek.

Oba hráči byli při konfrontaci s disciplinární komisí pěkně nervózní. „Věřím více Rosovi,“ netajil se Károlyi. Distanc podle něj nehrozil. „To bychom brali v úvahu pouze v případě, že by byl Rosa zraněný či v pracovní neschopnosti. On je ale zdravý. Praxe je taková, že se pak sahá k pokutám,“ vysvětlil předseda.

Svěrkoš si svou chybu moc dobře uvědomoval. Jazyk se mu při výpovědi pletl a i po verdiktu těžce hledal ta správná slova. „Respektuji rozhodnutí komise. Nerad bych, aby se celá tato situace opakovala. Chci se prezentovat hlavně sportovními výkony. Mrzí mě, že se to takhle nafouklo,“ dušoval se Svěrkoš.

„Věřil jsem a doufal, že nedostanu distanc. Nebylo proč,“ oddechl si hříšník.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!