Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svoboda se blýskl šestým místem

Česko

BERLÍN Chvíle naštvanosti po finále vystřídala velká radost. Takové pocity měl po životním úspěchu český překážkář Petr Svoboda. V závodu na 110 metrů na mistrovství světa v Berlíně byl nejrychlejším běžcem bílé pleti, druhým Evropanem a ve třetím času kariéry 13,38 sekundy obsadil šesté místo.

Po semifinále se radoval, zvedal ruce a mával do hlediště, když postoupil mezi nejlepších osm překážkářů na světě. Po finále ale odcházel z cílového prostoru zdrcený. Jen stál a tupě zíral do neznáma. „Kolik to bylo?“ ptal se.

Až když viděl oficiální výsledky, uvědomil si, v jaké byl společnosti. „Pak mi došlo, že jsem šestý, že to není tak špatné. Už mi docvaklo, že to není tak hrozný,“ usmíval se už před novináři.

V semifinále běžel rychleji o pět setin. To byla kaňka na finálovém běhu. Vedle sebe měl nakonec pátého Jamajčana Wignalla a zejména čtvrtého Brita Sharmana. „Zrovna s tím jsem nechtěl prohrát. Chtěl jsem být nejlepší Evropan,“ řekl.

„Soupeříme spolu a já chci být lepší. Ale těší mě, že jsem nejrychlejší běloch na světě,“ vypíchl čtyřiadvacetiletý atlet zajímavost. I jeho trenér Luděk Svoboda byl nadšený. Jeho svěřenec byl totiž prvním českým překážkářem v historii finále mistrovství světa. „Pro mě i pro trenéra je to velký úspěch. Říkal, že to je masakr. Přiběhl do masérského stanu a ječel, jak já po semifinále,“ svěřil se překážkář.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!