Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Sýkora zastoupil Crosbyho

NEW YORK Útočník Petr Sýkora vstřelil ve středečním utkání NHL jedinou branku zápasu, v němž Pittsburgh zvítězil nad New York Islanders. Dvaatřicetiletý hokejista se proti nejslabšímu týmu soutěže gólově prosadil dvě a půl minuty před koncem základní hrací doby a zaznamenal už osmou vítěznou branku v sezoně.

„Myslím si, že hrajeme hůře proti týmům, které jsou ve spodní části tabulky. Proto je dobré, že se nám povedlo získat oba body,“ uvedl brankář Pittsburghu Marc-Andre Fleury, který vychytal třetí čisté konto v ročníku a celkově třinácté v kariéře.

V duelu brankářů Fleury předčil Yanna Danise, jenž za poslední dva zápasy obdržel jen jednu branku z 68 střel. Souboj brankářů a nerozhodný stav utkání, v kterém Pittsburgh hrál bez své útočné hvězdy Sidneyho Crosbyho, rozsekl Sýkora, jenž dokázal po nahození obránce Gončara dorazit puk do odkryté branky.

Pro plzeňského rodáka to byla osmá vítězná branka v sezoně, lépe na tom v lize jsou pouze Alexandr Ovečkin, Patrick Marleau a Jeff Carter. Zároveň se Sýkora srovnal v čele tabulky českých střelců NHL s Milanem Hejdukem a Patrikem Eliášem. Všichni mají na kontě 23 zásahů.

Změna na střídačce New York Rangers nepřinesla okamžitý vítězný efekt. Hokejisté Rangers v prvním zápase pod vedením trenéra Johna Tortorelly prohráli na ledě Toronta 1:2 po samostatných nájezdech. Na jediné brance hostů se asistencí podílel český obránce Michal Rozsíval.

„Nechci dělat nějaké unáhlené závěry, ale jsem trochu zklamaný fyzickou kondicí některých hráčů. V třetí části jsme působili unaveným dojmem. Snažili jsme se hrát aktivním a útočným stylem, k čemuž je potřeba být ve formě,“ uvedl Tortorella, jehož tým byl dvě třetiny lepším mužstvem a vyrovnávací branku obdržel až v 51. minutě z hole Hagmana.