Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Také Rusko má svého Kerviela

Česko

MOSKVA O 130 až 150 milionů dolarů (až 2,75 miliardy Kč) připravil přední ruskou investiční banku Renaissance Capital jeden z jejích makléřů. Včera o tom s odvoláním na anonymní zdroje z banky informoval list Vedemosti. Makléř - podle deníku Anton Stepin - poté, co se na jeho machinace přišlo, zmizel. Části klientů se peníze vrátily.

Makléř prý obešel vnitřní kontrolu banky a počátkem září, ještě než ruský miliardář Michail Prochorov převzal padesátiprocentní podíl v Renaissance Capital prostřednictvím své společnosti Onexim Group za půl miliardy dolarů (8,3 miliardy Kč), se pustil do riskantních operací s akciemi.

Onexim se zdržel vyjádření. Podle generálního ředitele Renaissance Capital Rubena Aganbegjana vzala banka škody, údajně ve výši asi deset milionů dolarů, na sebe.

Ruský případ připomíná Francii Případ z Ruska připomíná aféru bývalého bankovního makléře Jérômeho Kerviela, který byl počátkem letošního roku obviněn, že svými nepovolenými operacemi připravil francouzskou banku Société Générale o téměř pět miliard eur.

Aféra se stala největší svého druhu ve Francii za poslední desetiletí. Société Générale, druhá největší banka v zemi, se kvůli ní stala objektem možného převzetí ze strany jiných bank. Postižená Société Générale vlastní v České republice Komerční banku.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝVOJÁŘ C#/.NET DEVELOPER (60 - 80.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 60 000 - 80 000 Kč