Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tata Bojs dnes zahájí United Island of Prague

Česko

PRAHA Dnes odstartuje kapela Tata Bojs v pražském klubu Meet Factory multižánrový městský hudební festival United Island of Prague. Je to jediný placený koncert v rámci festivalu - samotný sobotní festival v centru Prahy je zdarma. Na koncert „kluků z Hanspaulky“ naváže vystoupení anglické skupiny Wilbrahams, hrající coververze známých skladeb ostrovních kytarových kapel.

Stovka kapel, jedenáct zemí Pátý ročník festivalu United Islands of Prague letos představí španělské nováčky La Shica, publikum roztančí také Francouzi noJazz, kteří spojují jazz s prvky funky, moderního soulu a hip-hopu. Z Rakouska přijedou beatboxeři Bauchklang. Hlavní program bude v sobotu 21. června probíhat na čtyřech scénách umístěných na Střeleckém ostrově, Dětském ostrově a v parku na Kampě. Na programu, čítajícím stovku kapel z jedenácti zemí, se objevují další projekty nezávislé scény - rockeři Quimby z Maďarska, world music band No Blues z Nizozemska, americký jazzman rakouského původu Phisbacher i desítky českých interpretů jako taneční 100°C, moderní písničkáři Bratři Orffové, folklorní Docuku, jazzmani David Dorůžka nebo Ondřej Pivec se svým Organic Quartetem, funkoví Toxique. V sobotu je vstup zdarma.

Od sobotního poledne je na programu i Ostrovní Open Mic („mikrofon pro každého“). Na Boulevardu Janáčkovo nábřeží se vystřídají dvě desítky jednotlivců a skupin (od 12 hod. začíná vystoupení Michal Bystrov & Strašidelná loď).

Autor:

Mohlo by vás zajímat