Tažení basketbalistek pokračuje

Český tým rozdrtil Lotyšsko a bez jediné ztráty postoupil do osmifinálové skupiny ME

VASTO Suverénně prošly české basketbalistky základní částí mistrovství Evropy, když v závěrečném utkání ve skupině A zdolaly Lotyšsko 77:44. Po dnešním volnu bude prvním soupeřem obhájkyň titulu v osmifinálové skupině v pátek opět ve Vastu Německo, poté Litva (neděle) a Belgie (úterý).

Česko-Lotyšsko 77:44

Utkání dvou neporažených týmů mělo jednoznačný průběh. Svěřenkyně trenérů Jana Bobrovského a Lubora Blažka přehrávaly své soupeřky rychlostí i přesnější střelbou. „Podali jsme dosud nejlepší výkon v turnaji, dařilo se nám hlavně v obraně. Svědčí o tom i skutečnost, že útočně a střelecky disponované Lotyšky nám daly pouze 44 bodů,“ byl spokojený trenér Bobrovský. Do duelu vstoupily reprezentantky naprosto koncentrovaně. K přesné obraně přidaly pohledné kombinace, soupeřky přehrávaly přesnou souhrou s pivotkami. Střelecky i při blokování míčů vynikala zejména Veselá. Poněkud zkoprnělé Lotyšky v úvodních třech minutách jen přihlížely českým akcím. Poté se sice český koncert poněkud zadrhl, čehož soupeřky využily na vyrovnání 11:11, víc už jim ale české hráčky nedovolily a Machová dala uklidňujícím košem povel k dalšímu střeleckému náporu.

Hned v úvodu druhé čtvrtiny se podařilo po tříbodových střelách Uhrové a Vítečkové postupně zvýšit náskok. Do hry českého týmu se vrátila pohoda, výsledkem byly pohledné kombinace a také poločasové vedení 37:24.

Lotyšky nerezignovaly a částečně korigovaly výsledek, hlavní střelecké opory Jekabsoneová a Jansoneová ale zůstávaly ve své snaze osamoceny. Po chvilkovém výpadku české hráčky opět zařadily vyšší rychlostní stupeň, soupeřky přehrávaly rychlostí a hlavně přesnějším zakončením z podkošového prostoru. Závěr vyzněl jako exhibice českého týmu, takže Jan Bobrovský zářil: „Zvýšili jsme rychlost, soupeřky jsme uběhali. Jsem absolutně spokojený.“

Nejvíc bodů: Vítečková 12, Veselá a Kulichová po 11, Večeřová a Mokrošová po 7 - Jekabsoneová 17. Poločas: 37:24. Fauly: 15:18. Trestné hody: 14/9 - 8/7. Trojky: 5:3.

Konečné pořadí skupiny: 1. Česko 6, 2. Lotyšsko 5, 3. Turecko 4, 4. Izrael 3.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...