4. února 2017 12:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Téměř v polovině Česka od večera opět hrozí ledovka

Ledovka blokovala dopravu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ledovka blokovala dopravu. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

PRAHA Téměř v polovině republiky od dnešního večera do nedělního dopoledne opět hrozí ledovka. Zasáhnout může velkou část Moravy a Slezska i severovýchod Čech.

Vyplývá to z výstrahy, kterou v sobotu po poledni zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Ledovka už v uplynulých dnech komplikovala v řadě krajů dopravu a působila nehody a zranění chodců.

Výstraha před ledovkou platí od sobotních 20:00 do nedělních 10:00 pro Pardubický, Královéhradecký, Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský kraj a také pro okresy Vyškov, Hodonín a Břeclav v Jihomoravském kraji. Podle ČHMÚ se bude v těchto regionech místy vyskytovat déšť střídající se se sněžením a ojediněle se při dešti a teplotách pod bodem mrazu bude tvořit ledovka.

Meteorologové upozornili, aby si chodci a řidiči kvůli kluzkým silnicím a chodníkům dávali pozor. Motoristé by také měli sledovat dopravní zpravodajství.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz