Úterý 7. května 2024, svátek má Stanislav

Teplice selhaly proti Honvédu

TEPLICE Nepříjemný úvod sezony mají za sebou fotbalisté Teplic. V úvodním utkání 2. kola Poháru Intertoto podlehli doma v sobotu Honvédu Budapešť 1:3.

Maďarský tým dostal do vedení prudkou střelou z přímého kopu útočník Hercegfalvi, po poločase vyrovnal stoper Lukáš. Vzávěru Honvéd předvedl do otevřené teplické obrany dva ukázkové brejky. Domácím k lepšímu výsledku nepomohla ani výrazná převaha, nasazení největší posily Štěpána Vachouška a osmnáct rohových kopů.

„Doma sice nemůžeme stát v deseti vzadu, to by nás fanoušci roznesli, ale měli jsme hrát ze zabezpečené obrany. To jsme nesplnili,“ hněval se teplický trenér Petr Rada.

Sebekritikou nešetřil ani Vachoušek. „Chyběla nám rychlost, chytrost, hravost. O mně to platí dvojnásob,“ prohlásil hráč, který se do české ligy vrátil z Austrie Vídeň.

Teplické naděje jsou před odvetou, která je na programu tuto sobotu, velmi malé. „Šance jsou, ale jen mizivé. Je to kvalitní soupeř, nemusí se doma nikam honit,“ uznal Rada.

FK Teplice - Honvéd Budapešť 1:3. Branky: 58. Lukáš - 35. Hercegfalvi, 81. Abraham, 90.+2 Abbas. Rozhodčí: Kaasik -Leeveland, Reinvald (všichni Est.). ŽK: Lukáš - Vincze, Hercegfalvi, Bila. Diváci: 3050. Poločas: 0:1.