Středa 8. května 2024, Den vítězství

Teplice v závěru otočily zápas

TEPLICE Fotbalisté Teplic se po předehrávce 13. kola první ligy posunuli na druhé místo tabulky díky šťastné výhře 2:1 nad Hradcem Králové. Domácím dlouho hrozila blamáž, protože se proti nováčkovi vůbec nedokázali prosadit a sami rychle inkasovali.

„Chtěli jsme potvrdit výhru ze Sparty, jenže nám to možná trochu svazovalo nohy. Hradec umí velmi nepříjemně bránit a nám se nedařilo se s tím vyrovnat. Nedokázali jsme si poradit s přesností centrů, být dost agresivní,“ kritizoval své svěřence teplický kouč Jiří Plíšek.

V 80. minutě však po chybě brankáře Hanuše vyrovnal Mareš a dvě minuty před vypršením řádné hrací doby dokonal obrat Mahmutovič.

„Je to pro nás obrovská škoda, dobrých 75 minut jsme domácí skoro do ničeho nepustili,“ smutnil hradecký trenér Václav Kotal.

Většina zápasu přitom připomínala týden starý duel Teplic na Spartě, kde Severočeši vyhráli 2:0. Severočeši ovšem změnili roli a z pozorně bránícího a nepříjemně presujícího týmu se stali utrápeným favoritem. Hradec zahustil vlastní polovinu a nechal hrát domácí. Ti si počínali bídně.

***

FK Teplice 2 FC Hradec Králové 1

Branky: 80. Zoubele, 88. Mahmutovič -9. Pokorný. Rozhodčí: Adam - Košec, Teuber. Bez ŽK. Diváci: 2895. Poločas: 0:1.

Teplice: Grigar - Siva, Maula, Smejkal, Hošek (46. Stožický) - Kalivoda (46. Verbíř), Ljevakovič, Čajič (76. Zoubele), Mareš - Mahmutovič, Vondrášek.

Hradec Králové: Hanuš - Wozniak, Chleboun, Kasálek - Fischer - Poděbradský, Pokorný (78. Černý), Janoušek, Rezek - Pilař (86. Kocourek), Dvořák.