Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Teplice zkusí udržet své bosenské fotbalisty

Česko

TEPLICE Ještě než se fotbalisté Teplic vrhnou do jarních bojů o pohárové příčky, svede jejich vedení neméně obtížný boj o udržení bosenských hráčů.

Zahraniční kluby by totiž rády získaly útočníky Aidina Mahmutoviče a Alena Melunoviče, u nichž věří, že by mohli jednou dorůst do výkonnosti dnes slavného Edina Džeka, který v Teplicích taktéž působil. Žádná z nabídek ale zatím nebyla dostatečně lukrativní.

„Dlouhodobě je můžeme udržet jen stěží. Neznám ani českého hráče, který by nesnil o zahraničním angažmá, a u Bosňanů je to ještě výraznější. Je to jejich hlavní cíl,“ vysvětlil teplický ředitel František Hrdlička. Všechny bosenské hráče zastupuje manažerská skupina Irfana Radžepagiče. Ten si před dvěma lety udělal jméno právě na přestupu Džeka z Teplic do Wolfsburgu a rád by zase dokázal něco podobného. Ve francouzských médiích se během prosince objevily zprávy, že Mahmutoviče by rádo angažovalo Sochaux. Nutně shání jednoho útočníka a s rychlonohým Bosňanem počítá pro případ, že by nevyšel přestup Nigerijce Ideye Browna z Neuchatelu. Švýcarský klub zatím nepřesvědčila ani nabídka tří milionů eur (asi 79 milionů korun).

„Ano, skauti ze Sochaux se tu na Mahmutoviče byli podívat, ale zatím žádná nabídka nepřišla,“ připustil Hrdlička. S překvapivou nabídkou přišly také bundesligové Brémy, které by okamžitě braly devatenáctiletého Melunoviče. „Zatím jsme odmítli, je to pro nás perspektivní hráč,“ řekl Hrdlička.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!