Úterý 30. dubna 2024, svátek má Blahoslav

Teplice zůstávají po remíze třetí

TEPLICE Ostravští fotbalisté remizovali v utkání 23. ligového kola v Teplicích 1:1. O vedení v duelu třetího se čtvrtým celkem tabulky se postaral Bolf. Dělbu bodů pak zajistil v 53. minutě Jun. Teplice zůstávají v tabulce třetí, o bod před svým včerejším soupeřem a Brnem. „Viděli jsme opravdu kvalitní utkání. Nám vyšel první poločas, domácím jsme moc nedovolili a byli aktivní. Pak jsme ale vyklidili střed hřiště, pustili Teplice do tlaku a oni po zásluze vyrovnali,“ hledal ostravský trenér Karel Večeřa důvody, které jeho tým stály nadějné vedení.

Ostrava přijela do Teplic po dlouhé době se zcela kompletním kádrem, a tak měl Večeřa před utkáním z čeho vybírat. To jeho teplický protějšek měl o poznání více starostí. Nesehranost teplické obrany byla zřetelná.

Důrazní baníkovci se totiž dostávali po křídlech do řady šancí a domácí obránci stěží stíhali. Už po osmi minutách udržel Magera míč na rohu malého vápna a ještě dokázal najít za sebou nabíhajícího Svěrkoše, ten ale z voleje napálil míč z asi osmi metrů vysoko nad.

Hlavou se prosadili Bolf i Jun Důrazný presink Ostravanů dělal domácím velké potíže. V 16. minutě Rajtoral na pravé straně obral o míč Merziče a po rychlém brejku do odkryté obrany musel Řezníkův centr hasit Klein. Fotbalisté Teplic si v úvodu zápasu vypracovali sice určitou územní převahu, ale do šancí se dostávali jen sporadicky.

„Ostrava byla v první půli hodně nebezpečná, my jí navíc chybou při standardce nabídli vedení,“ litoval trenér Teplic Petr Rada. Ve 33. minutě se mohli radovat hosté, když si na Otepkův roh z levé strany naskočil Bolf, odpoutal se od obránce a hlavou skóroval.

Po pauze si Verbíř prohodil místo na kraji zálohy s Marešem a právě oba hráči se stali motorem teplického tlaku, který v 53. minutě přinesl vyrovnání. Verbíř s Doležalem našli vtipnou kombinací na pravé straně Smejkala, na jehož přetažený centr si zaběhl volný Jun a hlavou se nemýlil.

Ostravané ve druhém poločase sice dlouho nebyli před domácí brankou příliš vidět, ale v 75. minutě přetlačil na malém vápně Magera brankáře Slavíka a jeho dorážku vyrazil z branky jen se štěstím Rosa. Ještě zajímavější moment přišel v 80. minutě, kdy se prohnal středem obrany hostující Marek, dokázal přehodit i brankáře, ale míč doskákal na tyč.

Utkání může mít úřední dohru Hned z protiútoku našel Doležalův centr na malém vápně osamoceného Smejkala. Jeho první hlavičkový pokus ale nejprve vyrazil Vašek, následnou dorážku pod brankářovým tělem pak zastavila opět tyč. Pohledné a rušné utkání tak vítěze nepoznalo.

Zápas bude mít možná ještě úřední dohru. „Do zápisu o utkání jsme dali námitku proti startu ostravského Řezníka. Ze srazu jedenadvacítky se omluvil a pak se ,zázračně vyléčil‘, aby byl na dnešek čerstvý. Tři naši hráči přitom poctivě odjeli na sraz a vypadli z přípravy,“ oznámil teplický obchodní ředitel Petr Heidenreich.

***

FK Teplice 1 Baník Ostrava 1

Branky: 53. Jun - 33. Bolf. Rozhodčí: Mikel - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Doležal - Bolf, Magera, Svěrkoš. Diváci: 4011. Poločas: 0:1. Teplice: Slavík - Vidlička, Lukáš, Rosa, Merzič - Mareš, Klein, Doležal, Verbíř (85. Štohanzl) - Smejkal, Jun. Ostrava: Vašek - Řezník, Neuwirth, Bolf, Čoupek - Rajtoral (65. Mičola), Marek, Bystroň, Otepka (90. Lukeš) - Magera, Svěrkoš. HODNOCENÍ LN *** ***