Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Teplicím vystřelil výhru Došek. Slavia padla doma

TEPLICE/PRAHA Fotbalisté Teplic na poslední chvíli v zápase se Slováckem odvrátili třetí bodovou ztrátu za sebou a v duelu 21. kola vyhráli 2:1. Utkání museli pracně otáčet v poslední desetiminutovce poté, co bránící Slovácko v 79. minutě šlo do vedení po brance Lukáše Fujerika.

Teplicím se vyplatilo pozdní nasazení útočníka Libora Doška. V 82. minutě si jeho střelu srazil do vlastní branky Němčický a v poslední minutě Došek sám rozhodl přesnou hlavičkou.

Teplice se tak bodově dotáhly na vedoucí Spartu, Slovácko zůstává na čtrnácté, první nesestupové příčce se čtyřbodovým náskokem na duo Bohemians Praha, Kladno.

Fotbalisté Liberce poprvé na jaře vyhráli. V Edenu překvapivě porazili Slavii 2:0. Pražané podruhé za sebou vyšli bodově naprázdno a jejich plány na boj o evropské poháry dostaly další velmi vážnou trhlinu.

Na třetí místo, které nyní patří Jablonci, již mají obhájci titulu propastnou ztrátu deseti bodů.