Úterý 19. října 2021, svátek má Michaela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Terry bral úplatek za prohlídku

Česko

Řekli byste, že fotbalista, který bere týdně 160 tisíc liber týdně, nemá potřebu si přivydělávat? Omyl. Obránce Chelsea John Terry se nechal nachytat při přebírání úplatku 10 tisíc liber, za který provedl novináře vydávající se za bohaté podnikatele zázemím klubu.

LONDÝN/PRAHA Stadionem a muzeem Chelsea v Londýně se může projít jakýkoliv fanoušek za 15 liber. Existuje ale i jiný způsob, jak se dostat dál za kulisy jednoho z nejsledovanějších fotbalových klubů současnosti.

Nezvyklou formu přivýdělku provozoval kapitán vedoucího týmu anglické ligy John Terry. Novináři z listu News Of The World vydávající se za podnikatele si za 10 tisíc liber u kapitána vedoucího týmu Premier League a anglické reprezentace objednali prohlídku tréninkového centra v Cobhamu, kam se běžný fanoušek nemá šanci dostat. Viděli Ballacka ve vířivce Během devadesátiminutové exkurze tak mohli reportéři vidět například brankáře Petra Čecha, hrajícího stolní tenis, nebo záložníka Michaela Ballacka a útočníka Didiera Drogbu, jak s ručníkem kolem pasu opouštějí vířivku.

Po zveřejnění článku zůstala důvěra klubu v nejlépe placeného hráče v Anglii přesto dál neotřesena. Nebo alespoň navenek to tak vypadá. „Johnovi věříme, neudělal nic špatného. Není nutné, abych se díval na jakékoliv video,“ odmítl se aférou zabývat trenér Carlo Ancelotti po nedělní remíze s West Hamem. Přesto se nedá říct, že by měl Terry svědomí čisté. „Držte to v tajnosti. Kdyby na to někdo v klubu přišel, už to nebudeme moct zopakovat,“ naléhal Terry na videonahrávce, kterou list zveřejnil na svých internetových stránkách.

Překupník nabízel i další kluby Jenže je tu ještě víc rozporů. Reportéři donesli požadovanou částku v padesátilibrových bankovkách. Nabitá obálka putovala v Terryho přítomnosti do rukou vyhlášeného překupníka s lístky Tonyho Bruce.

„Musím mu to potom předat diskrétně,“ vysvětlil Bruce maskovací postup. Dvoutisícová provize měla jít právě jemu jako prostředníkovi, Terryho podíl měl zase podle slov Bruce putovat na konto charitativní organizace starající se o nemocné děti. Proč se potom celá transakce odehrávala pokoutně a v hotovosti? Ani tady není odpověď jasná.

Žádná ze zmíněných okolností však není klubovému vedení podezřelá. „John v minulosti organizoval řadu návštěv pro rodiny s dětmi. Klub si je jistý, že si kvůli návštěvě tréninkového centra neřekl o peníze ani je nepřijal.“

Celá kauza se tím nejspíš uzavřela. Není ale vyloučeno, že se další podezření objeví někde jinde. Překupník Bruce totiž nabízel novinářům obdobné služby u Manchesteru United, Liverpoolu nebo Tottenhamu.

***

Sportovní skandály Koho také nachytali v News Of The World

Aféra Johna Terryho není jediným případem, kdy se v uplynulých měsících objevila na stránkách News Of The World sportovní hvězda v nelichotivém světle. Nejčtenější britský bulvární list vycházející v neděli na sebe upozornil už při několika jiných kauzách.

* Mosleyho „nacistické“ řádění s prostitutkami. Již bývalý předseda mezinárodní federace FIA Max Mosley se loni objevil na stránkách listu na snímcích, kde provozoval sadomasochistické praktiky s pěticí prostitutek oblečených v nacistických uniformách. Přes silnou kritiku se Mosley ve funkci udržel, znovu na post šéfa FIA ale letos nekandidoval. * Phelps doplatil na marihuanu. Pověst plavecké superstar Michaela Phelpse utrpěla letos v únoru vážné trhliny poté, co se objevily fotografie, na kterých kouřil dýmku s marihuanou (na snímku vpravo). Phelps se ihned omluvil, od Amerického plaveckého svazu však dostal tříměsíční distanc.

* Bednáře vyfotili při nakupování kokainu. Pozornosti News Of The World neunikl ani český fotbalista působící ve West Bromwich Albion. Reportéři ho zachytili, jak si u překupníka kupoval kokain. Klub útočníka suspendoval a poté mu udělil nespecifikovanou pokutu, od Fotbalové asociace dostal hráč s reprezentačními zkušenostmi tříměsíční zákaz startu. Zpátky do sestavy se vrátil na konci srpna.

Autor:

Děti zvládnou všechno, to samé ženy. Muži však nevydrží, říká expert na přežití

Premium Tři dny trvalo pátrání po osmileté Julii z Berlína, která se v neděli ztratila rodičům u Čerchova na Domažlicku. V...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Od perfekcionisty Contadora k Pogačarovi bez nepřátel. Hvězdy očima Kreuzigera

Premium Zažil vládu Contadora i Frooma, řádění Sagana, razantní nástup Pogačara. Během šestnácti let profikariéry se vedle...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!