Čtvrtek 23. května 2024, svátek má Vladimír

Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

Tescoma Zlín 3:1 Viktoria Plzeň

Branky: 11. Šmahaj, 42. Zúbek, 71. Kroča - 68. Trapp. Rozhodčí: Hrubeš -Slavík, Drastik. ŽK: Kroča, Penner, Baranyai - Trapp, Lecjaks. ČK: 75. Penner - 34. Varadi. Diváci: 3352. Poločas: 2:0.

Zlín: Baránek - Pazdera, Kroča, Zbožínek, Penner - Kraus (69. McQuilkin), Zúbek, Šmahaj, Malár - Vyskočil (84. Dujka), Baranyai (62. Musil).

Plzeň: Ilizi - Malcharek, Rada, Halama, Lecjaks - Borek (46. Navrátil), Trapp, Sylvestre, Róth - Varadi, Krbeček.

Útočná hra a přesnější koncovka vynesly fotbalistům Zlína vítězství nad Plzní 3:1. Hosté hráli od 34. minuty bez vyloučeného Varadiho, ale před koncem se síly vyrovnaly, neboť po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchy i domácí Penner. Zlínu se podařilo ukončit sérii čtyř porážek. Nejdříve Šmahaj zaznamenal svůj první gól v letošní sezoně a po rohu pak zvyšoval Zúbek. Trapp dokázal snížit, nakonec ale drama odvrátil Kroča.

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Pavel Hoftych (Zlín): „Je nesmírně důležité, že jsme utkání zvládli, získali náskok a po obdržené kontaktní brance přidali rychle třetí gól.“

Stanislav Levý (Plzeň): „Náš problém v prvním poločase byl v tom, že se dva až tři hráči vyhýbali osobním soubojům. Potom je situace těžká.“

HODNOCENÍ LN

***

**

Slovan Liberec 2:2 Viktoria Žižkov

Branky: 53. Dort z pen., 73. Kerič - 8. Kušnír, 83. Demjan. Rozhodčí: Mikel -Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Dort, Smetana - Besta, Mores, Blaha. Diváci: 5360. Poločas: 0:1.

Liberec: Zlámal - Šinglár (89. Košťál), Holeňák, Polák, Janů -Dočkal, Bílek, Dort (62. Smetana), Papoušek - Nezmar, Kerič (81. Vlasko).

Žižkov: Bartalský - Šťastný, Labant, Mores, Xavier - Stracený (70. Mougfire), Besta, Procházka (82. Demjan), Kušnír - Švancara, Kalod (78. Blaha).

Fotbalisté Viktorie Žižkov v nejvyšší soutěži přerušili sérii pěti zápasů na hřištích soupeřů bez bodového zisku, když dokázali remizovat v Liberci 2:2. Pražané dokonce sahali po výhře, když už od osmé minuty vedli díky Kušnírovi, který si šikovně naběhl za obranu, Liberec ale v druhém poločase otočil skóre brankami Dorta a Keriče. Na tři body však ani domácí nedosáhli, protože sedm minut před koncem srovnal střídající Demjan.

Ladislav Škorpil (Liberec): „Po tak bláznivém utkání jsou asi obě strany za bod rády. Byli jsme nervózní, kazili jsme a nemohli se dostat ke své hře.“

Stanislav Griga (Žižkov): „Sice jsme dvě branky dostali, ale jednu z přísné penalty a jednu po brejku. Hráči k zápasu přistoupili dobře a bod si zasloužili.“

***

***

1. FC Brno - Sigma Olomouc 1:0

Branka: 83. Trousil. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Kubáň. ŽK: Mareček, Střeštík -Heidenreich, Onofrej, Jindřišek, Kaščák. Diváci: 8230. Poločas: 0:0. Brno: Lejsal - Švejnoha, Dvorník, Trousil, Siegl - Kuncl, Polách, Mareček, Lira (52. Simr) - Střeštík (90+1 Pavlík), Besta (44. Wagner). Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Komárek, Škerle, Heidenreich - Janotka (66. Bajer), Kaščák, Rossi, Hořava (84. Kazár), Onofrej - Hubník (78. Schulmeister).

***

**

České Budějovice - SK Kladno 0:0

Rozhodčí: Příhoda - Ondo, Gallo. ŽK: Hílek, Kučera - Szabo, Bartoš, Gross. ČK: 85. Bartoš. Diváci: 2125. Č. Budějovice: Kučera - Peroutka, Horejš, Hunal, Žižka (90. Mezlík) - Plocek (60. Svátek), Hílek, Vozábal, Šíma - Stráský, Mrkvička (71. Dolejš). Kladno: Pavlík - Bartoš, Hochmeister (24. Killar), Beneš, Krob (61. Cigánek) - Vršajevič, Zoubele (90. Kroupa), Gross, Szabo, Jablonský - Zachariáš.

**

**

SIAD Most - Mladá Boleslav 2:1

Branky: 62. Webster, 70. Pešír - 88. Holub. Rozhodčí: Jílek - Wilczek, Handlíř. ŽK: Trubila, Rilke, Gedeon - Hrdlička, Rolko, Rajnoch. Diváci: 3278. Poločas: 0:0. Most: Švenger - Prášil, Johana, Webster, Procházka - Stožický, Pilař (90. Bogdanov), Gedeon, Trubila - Rilke (84. Loos), Pešír. Mladá Boleslav: Miller - Ševinský (74. Táborský), Rolko, Kopic, Kalina - Kysela, Rajnoch, Hrdlička,Vaněček (54. Holub) - Mendy, Řezníček (46. Mašek).