Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Za diskotéku ve Slušovicích, kde se pošlapali nezletilí, muži hrozí 8 let vězení

Restaurace a diskotéka Sud ve Slušovicích (říjen 2022) foto: Jan Salač, MAFRAMAFRA

Státní zastupitelství v souvislosti s loňským neštěstím na diskotéce ve Slušovicích na Zlínsku obžalovalo muže a firmu z obecného ohrožení z nedbalosti. Muži hrozí v případě odsouzení až osmileté vězení, firmě peněžitý trest a zákaz činnosti. Případem se bude zabývat zlínský okresní soud.
  20:05

Informace v úterním vysílání přinesla Česká televize. V noci na neděli 30. října vznikla na schodišti, které vede do hudebního klubu, tlačenice. Zranilo se při ní 12 lidí. Pět jich skončilo v nemocnici, všichni pacienti byli nezletilí.

Vyšetřování případu s návrhem na podání obžaloby policie ukončila o letních prázdninách. Devětadvacetiletého muže z obce u Zlína a firmu sídlící na Zlínsku stíhala od letošního května.

„Mladý muž jako jediný jednatel společnosti, organizátor a člen ochranky na diskotéce ve Slušovicích neučinil odpovídající bezpečnostní opatření a nedodržel maximální kapacitní omezení vstupu osob, když do prostor o maximální kapacitě 280 osob pustil minimálně 400 návštěvníků, přičemž vstup do objektu nebyl nijak regulován,“ uvedla už dříve policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Majitel objektu Jiří Kotek na jaře řekl, že klub v době neštěstí přeplněný nebyl. Podle něj sice bylo vyčleněno 400 vstupenek, ale ve vnitřních prostorách tolik návštěvníků nebylo. „Lidi to posuzovali včetně venkovních prostor. Vnitřní klub přeplněný určitě nebyl,“ uvedl tehdy Kotek.

Na schodišti mezi prvním a druhým patrem objektu podle policie vznikla kritická situace, když se tam setkalo velké množství lidí, kteří chtěli vstoupit dovnitř, nebo jít ven.

„Tím si zcela znemožnili pohyb, což u některých vyvolalo paniku, dechovou tíseň, ztrátu vědomí, přičemž někteří návštěvníci spadli a jiní po nich šlapali. Osmnáctiletá dívka utrpěla těžkou újmu na zdraví a patnáctiletý hoch utrpěl vážnou poruchu zdraví. Oba byli v přímém ohrožení života,“ uvedla policejní mluvčí.

Dalších deset návštěvníků ve věku od 15 do 19 let utrpělo různé druhy zranění a psychických potíží. „Vzniklo tím u nich riziko těžké újmy na zdraví a jenom díky shodě příznivých okolností k takové újmě nedošlo,“ uvedla Kozumplíková.

Jednatel firmy podle policie způsobil obecné ohrožení tím, že vydal lidi v nebezpečí smrti nebo těžké újmy na zdraví a porušením důležité zákonné povinnosti způsobil těžkou újmu na zdraví. Stejně se podle vyšetřovatelů provinila také firma jako právnická osoba. Hudební klub ve Slušovicích zůstává v provozu.

Autoři: ,

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...