Čtvrtek 23. března 2023, svátek má Ivona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Topolánek: Bárta je hlásná trouba Klause

Česko

  1:00
PRAHA - Na žádném puči jsem se ani náhodou nepodílel, v tuto chvíli absolutně podporuji Petra Nečase v boji proti vředu v podobě sekty Věci veřejné. Takový je vzkaz bývalého premiéra a předsedy ODS Mirka Topolánka, který LN poskytl první obsáhlý rozhovor po svém odchodu z čela ODS.

Topolánek v něm hovoří i o tom, že Vít Bárta je "hlásnou troubou" prezidenta Václava Klause. Toho expremiér označuje za technologa moci, který pro svůj potenciální návrat do ODS potřebuje odstranit "ohniska odporu", jako třeba šéfa poslanců ODS Petra Tluchoře.

Přehledná infografika

"Tluchoř a jména, která jsou s ním v ODS spojována, jsou absolutně proti. To, že označil mě, Dalíka, a dokonce i ministra Fuksu, ukazuje, že Klaus a jeho lidé postupují naprosto cíleně," uvedl.

Za Nečasem prý Topolánek absolutně stojí i přesto, že ho nemusí mít rád, "protože v té popravčí četě při mém odchodu byl".

"Musím říct, že v poslední době žádný předseda ODS neměl takovou podporu jako Petr Nečas," tvrdí Topolánek.

Sobotka míří na Hrad ke Klausovi

Zároveň varuje před "nějakým upachtěným řešením, které teď vypadá, že dopadne. Že se politická divize ABL jen přeskupí, ve státní správě zůstane a bude pokračovat marasmus, jak ho nyní vidíme."

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat