Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Topolánkova jízda pokračuje, jiné také. Asi

Česko

VOLEBNÍ KAMPANĚ

BRNO Na palubě se tančí, přestože loď se potápí. I tak by šlo popsat včerejší odpoledne na Moravském náměstí v Brně. Zatímco lídr ODS na jižní Moravě Mirek Topolánek odpovídal, co si myslí o rozhodnutí soudu, moderátor z pódia zval přítomné k říjnovým volbám.

ODS, která včera představovala svoje „řešení“ Brňanům, bude ve své volební kampani zřejmě nadále pokračovat. „Počkám si na právní rozbory, na to, co vlastně tím Ústavní soud myslel. Neznamená to, že bychom přerušovali kampaň,“ řekl Topolánek, který ujel desítky kilometrů na kole. Jestli by si je „zopakoval“ na běžkách, se ho nikdo neopovážil ptát.

Na Slovácko jedeme, vzkazují Tejc a Sobotka A v kampani chtějí pokračovat i další. „Nic nerušíme. Shodou okolností teď máme tři dny pauzu, ale na konci týdne míříme s Bohuslavem Sobotkou na Slovácko. A na tom trvám, ať se děje co chce,“ poznamenal poslanec ČSSD Jeroným Tejc.

Na rušení domluvených akcí se nechystají ani komunisté. „Jsem přesvědčena, že Ústavní soud nebude natolik nezodpovědný,“ potvrdila komunistka Zuzka Bebarová Rujbrová to, že bude pokračovat v objíždění měst a vesnic. „Mezi lidmi nám to svědčí, alespoň dostaneme větší prostor získat jejich názory,“ řekla. Zrušit kampaň by znamenalo ztratit značné sumy a hodně práce.

Lidovci včera vyčkávali. „Pro nás je nyní důležité zaujmout politické stanovisko, kampaň a další praktické věci budeme řešit až v dalším sledu,“ prohlásil místopředseda KDU-ČSL David Macek vpodvečer s tím, že v tuto chvíli se stejně jako všichni ostatní snaží především zorientovat ve vzniklé situaci. „Čeká nás však zřejmě změna plánu,“ připustil. Akce v příštích dnech ale ani lidovci rušit nehodlají.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!