9. června 2009 12:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Topolánkovo foto zabralo - v Itálii je k mání i znělka do mobilu

záběr ze znělky do mobilního telefonu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy záběr ze znělky do mobilního telefonu |

ŘÍM Série snímků ilustrujících volné mravy na sardinském sídle italského premiéra Silvia Berlusconiho, kterou minulý pátek zveřejnil španělský deník El País, má stále ohlas. Zasloužil se o to také snímek zachycující nahého muže, jímž má být český expremiér Mirek Topolánek. Teď je v Itálii k mání i znělka do mobilního telefonu, kde se dokonce o Topolánkovi zpívá.

Znělku lze zhlédnout mimo jiné na serveru YouTube. Prodejce láká zájemce sloganem Chceš-li znělku, pošli heslo TOPOLANEK na číslo 865543. Na videu nazvaném Nudistická vyzvánění je snímek nahého českého expremiéra a v rohu fotomontáž, která ho zobrazuje jako smějícího se myšáka.

Dětský hlásek k tomu zpívá vyzváněcí melodii - parafrázovanou písničku, v níž zpěváček ujišťuje svou dívčinu, že ji neopustí. Nazývá ji "bella topolona", tedy "krásná megamyši", což je v italštině třeba chápat jako ekvivalent k nádherné "kočce". V parafrázi se ale místo "bella topolona" objevuje výraz "bello Topolanek".

Vtip je v tom, že příjmení českého expremiéra, který vyvolal zřejmě nechtěnou pozornost veřejnosti svým odhaleným zevnějškem, je mimořádně podobné italskému slovu: Topolanek - topolona. Video končí sborovým smíchem.

Lidovky.cz, ČTK