Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Východem Slovenska se prohnalo tornádo. Poškodilo několik domů, na místě zasahují hasiči

Česko

  21:23aktualizováno  21:58
Obcí Petkovce v okrese Vranov nad Topľou se ve čtvrtek večer prohnalo tornádo. Poškodilo několik domů, uvedl to starosta obce Pavol Hybala. Na místě zasahují hasiči, odstraňují popadané stromy a části střech z komunikací, aby po nich mohla projíždět záchranná vozidla.

„Bylo vidět, jak se točí vír a jak se vše zvedá nahoru. Plechy ze střech vír odnesl možná 100 metrů. Prošlo to jen spodní částí obce. Trvalo to možná minutu, ale je tu spoušť,“ řekl starosta obce. Podle něho na místě nejsou žádní zranění.

Ještě nedokázal říct, kolik škod tornádo napáchalo, nestihl projít celou obec. Zatím ví o čtyřech domech, ze kterých tornádo strhlo střechu. Další tři domy jsou značně poškozené.

Podle serveru iMeteo mohli lidé tornádo vidět i v obcích Skrabské, Čierne nad Topľou a v Bystré.

„Hlášené bylo poškození čtyř rodinných domů, kterým vzalo střechu. Polámané jsou stromy, strhané je elektrické vedení. Silniční komunikace je neprůjezdná,“ řekla pro TASR operační důstojnice Krajského ředitelství Hasičského a záchranného sboru (HZS) v Prešově.

Podle prezídia HaZZ je na místě téměř 20 profesionálních a dobrovolných hasičů. Odstraňují popadané stromy a části střech ze silniční komunikace, poškozené střechy překrývají plachtami.  

Kde se nachází obec Petkovce:

Mapy poskytuje freytag & berndt. Společnost také vytváří mobilní aplikaci PhoneMaps, která obsahuje turistické a cykloturistické mapy celé Evropy, aplikace je ke stažení zdarma na Apple Store a Google Play Store. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat