Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Východem Slovenska se prohnalo tornádo. Poškodilo několik domů, na místě zasahují hasiči

Česko

  21:23aktualizováno  21:58
Obcí Petkovce v okrese Vranov nad Topľou se ve čtvrtek večer prohnalo tornádo. Poškodilo několik domů, uvedl to starosta obce Pavol Hybala. Na místě zasahují hasiči, odstraňují popadané stromy a části střech z komunikací, aby po nich mohla projíždět záchranná vozidla.

„Bylo vidět, jak se točí vír a jak se vše zvedá nahoru. Plechy ze střech vír odnesl možná 100 metrů. Prošlo to jen spodní částí obce. Trvalo to možná minutu, ale je tu spoušť,“ řekl starosta obce. Podle něho na místě nejsou žádní zranění.

Ještě nedokázal říct, kolik škod tornádo napáchalo, nestihl projít celou obec. Zatím ví o čtyřech domech, ze kterých tornádo strhlo střechu. Další tři domy jsou značně poškozené.

Podle serveru iMeteo mohli lidé tornádo vidět i v obcích Skrabské, Čierne nad Topľou a v Bystré.

„Hlášené bylo poškození čtyř rodinných domů, kterým vzalo střechu. Polámané jsou stromy, strhané je elektrické vedení. Silniční komunikace je neprůjezdná,“ řekla pro TASR operační důstojnice Krajského ředitelství Hasičského a záchranného sboru (HZS) v Prešově.

Podle prezídia HaZZ je na místě téměř 20 profesionálních a dobrovolných hasičů. Odstraňují popadané stromy a části střech ze silniční komunikace, poškozené střechy překrývají plachtami.  

Kde se nachází obec Petkovce:

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat