Středa 1. května 2024, Svátek práce

Torresův debut: prohra s Liverpoolem

LONDÝN/PRAHA Kdyby Fernando Torres zůstal v Liverpoolu, mohl být včera na straně vítězů... Jenže první zápas španělského útočníka po jeho rekordním přestupu do Chelsea nevyšel. Při víkendovém šlágru anglické ligy posila za 1,4 miliardy korun odehrála 66 minut bez gólového zápisu. Radost po konci vypukla v řadách soupeře Sparty v Evropské lize. Liverpool si ze stadionu obhájce titulu odvezl vítězství 1:0.

K němu výrazně přispěl chybující Petr Čech. Před jediným gólem zápasu se brankář Chelsea špatně zorientoval a míč kolem něj propadl ke skórujícímu Meirelesovi. Spolupráce v obraně Chelsea často skřípala. Před přestávkou se Čech přímo na hřišti ostře pohádal se stoperem Ivanovičem. A mohl být také rád, že Maxi Rodriguez z metru trefil místo prázdné branky břevno.

Daleko bláznivější průběh měly ale sobotní zápasy. Fanoušky uchvátila extrémní porce gólů. V osmi zápasech jich padlo 41, což se nikdy předtím v Premier League nestalo. K vidění byly i dva osmibrankové příděly. Víc než vítězství Evertonu nad Blackpoolem 5:3 se rozebírala remíza Arsenalu v Newcastlu 4:4.

Pro hosty hodně trpký výsledek. Arsenal měl po deseti minutách k dobru vedení 3:0 a do poločasu ho ještě zvýraznil. I když dohrával jen o deseti, zvrat už nečekal asi nikdo. Těžké spaní z promrhané výhry musel mít také Tomáš Rosický, který hrál posledních dvacet minut. Z lavičky náhradníků vyběhl kapitán české reprezentace chvíli po prvním gólu domácích a přihlížel uragánu. I zásluhou dvou proměněných penalt stihl Newcastle vyrovnat téměř ztracený zápas.

„Matematicky jsme ztratili jen dva body, ale psychologická rána je pro nás mnohem větší,“ uvědomoval si trenér Arséne Wenger.

Rosický má za sebou skutečně špatný týden. V úterý nastoupil v základní sestavě proti Evertonu a opouštěl trávník za nepříznivého stavu 0:1. Až po střídání Rosického se Arsenal zmohl na otočení skóre... A teď zase další políček.

Normálně byste také nečekali, že šňůra devětadvaceti zápasů bez porážky se pro vedoucí Manchester United přetrhne zrovna na půdě do té doby posledního Wolverhamptonu – ale stalo se. Lídr anglické ligy prohrál 1:2, bez bodu odešel poprvé od loňského dubna.

Fotbalový servis

Anglická liga - 26. kolo: Stoke - Sunderland 3:2 (83. a 90.+3 Huth, 32. Carew - 2. Richardson, 48. Gyan), Aston Villa - Fulham 2:2 (13. vlastní Pantsil, 72. Walker - 52. Johnson, 78. Dempsey), Everton - Blackpool 5:3 (20., 47., 76. a 84. Saha, 80. Beckford - 37. Baptiste, 62. Puncheon, 64. Adam), Manchester C. - West Bromwich 3:0 (17. z pen., 22. a 39. z pen. Tévez), Newcastle - Arsenal 4:4 (68. a 83. obě z pen. Barton, 75. Best, 87. Tioté - 10. a 26. Van Persie, 1. Walcott, 3. Djourou), Tottenham - Bolton 2:1 (6. Van der Vaart z pen., 90.+2 Kranjčar -55. Sturridge), Wigan - Blackburn 4:3 (35. a 56. McCarthy, 50. Rodallega, 65. Watson z pen. - 23. Roberts, 58. Samba, 81 Dunn z pen.), Wolverhampton - Manchester U. 2:1 (10. Elokobi, 40. Doyle - 3. Nani). West Ham United - Birmingham 0:1 (65. Žigič), Chelsea - Liverpool 0:1 (69. Meireles). ČELO TABULKY 1. Manchester U. 25 15 9 1 55:24 54 2. Arsenal 25 15 5 5 54:27 50

3. Manchester C. 26 14 7 5 42:22 49 4. Chelsea 25 13 5 7 46:22 44 Německá liga - 21. kolo: Hannover -Wolfsburg 1:0 (5. Pinto), Hoffenheim - Kaiserslautern 3:2 (28. Sigurdsson, 40. Rudy, 62. Ibiševič - 58. Hoffer, 59. Rodnei), Kolín n. R. - Bayern 3:2 (62. a 73. Novakovič, 55. Clemens - 22. Gómez, 43. Altintop), Mohuč -Brémy 1:1 (19. Schürrle - 90.+2 Pizarro), Norimberk - Leverkusen 1:0 (60. Eigler), Mönchengl. - Stuttgart 2:3 (29. Dante, 32. De Camargo - 51. Pogrebňak, 56. Harnik, 87. Gebhart z pen.), Freiburg - Frankfurt 0:0. ČELO TABULKY 1. Dortmund 21 16 3 2 46:12 51 2. Leverkusen 21 11 6 4 41:30 39 3. Mohuč 21 12 1 8 32:22 37 4. Hannover 21 12 1 8 29:30 37 Italská liga - 24. kolo: Udine - Sampdoria Janov 2:0, Cagliari - Juventus 1:3, Boloňa - Catania 1:0, Brescia - Bari 2:0, FC Janov - AC Milán 1:1, Lazio - Chievo 1:1, Lecce - Palermo 2:4, Neapol - Cesena 2:0, Parma - Fiorentina 1:1.

10 nejčastějších podvodů na internetu: Dokážete ochránit sebe i svou rodinu?

V digitální éře, kde technologie proniká do všech aspektů našich životů, se také zvyšuje riziko podvodů. Od falešných e-mailů a inzerátů až po...