Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Tradice. Slavii čeká bitva o vše

Hokejisté Třince vyhráli v Praze a srovnali stav semifinálové série * S Pražany zítra sehrají rozhodující duel

PRAHA Tahleta válka zkrátka musí dospět do poslední bitvy.

A co jste také čekali?

Hrají-li hokejisté Slavie, stalo se v jejich sériích už tradicí, že musejí podstoupit plný počet duelů. Semifinále s Třincem není výjimkou.

S tím Třincem, který dominoval celou základní část a Pražané pro něj měli být jednoduchým soustem. S tím Třincem, který již prohrával 1:3 na utkání a senzační Slavia ho měla téměř na lopatkách.

Tohle už neplatí.

Jako byste byli svědky zmrtvýchvstání za pět minut dvanáct. Slezané včera odvrátili v O2 areně i druhý mečbol – a karta se obrací.

V Praze zvítězili 5:3 a vyrovnali dramatickou sérii na 3:3, která se zítra přesouvá na jejich území.

„Co se dá dělat. S touhle situací máme už zkušenosti, víme, že ji dokážeme zvládat,“ řekl Tomáš Svoboda, autor dvou domácích gólů.

Přitom jeho tým měl výborný nástup, do vedení se díky Pavlu Kolaříkovi dostal hned v samém úvodu utkání. A Svoboda pak ve 28. minutě zvyšoval už na 3:1.

Jenže Třinec jako opravdový favorit prokázal svůj charakter. Ještě v té samé třetině třemi góly vývoj otočil – schválně, kdo zařídil rozhodující trefu...? Martin Růžička si najel z pravé strany a švihem mezi betony překvapil Miroslava Kopřivu. Byl to pro něj 14. gól ve vyřazovací fázi a 24. bod. Lídr produktivity má v průměru dva body na zápas.

„My v náš obrat věřili, bylo ještě dost času,“ popisoval. Jeho spoluhráč Václav Varaďa se jen pár vteřin před koncem postaral o rozruch, když svedl bitku s Vašíčkem.

Nejdříve Karlovy Vary v předkole play off, poté Liberec ve čtvrtfinále. Slávisté přecházejí přes soupeře s maximálním počtem zápasů. A je znát, že je to stojí síly.

Včera je soupeř chvílemi přehrával, a ze svého tlaku naopak už nic nevytěžili. Aby ne, když mají dnes v nohách o šest bitev více.

Je zřejmé, jak jsou Třinečtí v psychické výhodě, ovšem pozor – Slavii naděje přece žije. Pyšní se totiž bilancí, která nemá obdoby. Na boje o všechno má nálepku specialistů.

Letos zvládla už dva, dohromady vyhrála za její historii 10 rozhodujících utkání z jedenácti odehraných. To jsou sakra lichotivá čísla.

„Nic není rozhodnuto,“ ví třinecký trenér Břetislav Kopřiva. „Pouze jsme si vynutili pokračování.“ V sérii je favorit poměrně jasný. Ale vsadili byste na to „barák“?

***

Semifinále play off České pojišťovny

6. zápas

3:5

SLAVIA – TŘINEC

STAV SÉRIE: 3:3 Výsledky: 3:5, 3:2sn, 4:3p, 4:0, 1:6 Branky a nahrávky: 2. Kolařík (Pospíšil), 10. T. Svoboda (Micka), 28. T. Svoboda (Pospíšil) – 5. Hrňa (Peterek), 29. Krajíček (Polák), 38. Hrabal (Zíb, M. Růžička), 39. M.

Růžička (Bonk, Zíb), 60. Adamský (M. Růžička). Rozhodčí: Minář, Ország (SR) – Barvíř, Blümel.

Vyloučení: 10:9, navíc Vašíček – Varaďa oba 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 10 542. Třetiny: 2:1, 1:3, 0:1.

Rozhodující zápas: zítra v Třinci (18.10, ČT4 Sport)