10. prosince 2012 14:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Čtvrtá žena do vlády? Ne, poslankyně Suchá nabídku Peake odmítla

  Vicepremiérka Karolína Peake ukončila členství ve Věcech veřejných a odešla z jejich poslaneckého klubu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vicepremiérka Karolína Peake ukončila členství ve Věcech veřejných a odešla z jejich poslaneckého klubu. | foto: ČTK

PRAHA Jen pár hodin žila myšlenka, že Nečasův kabinet posílí další žena. Poslankyni Janu Suchou si jako nástupkyni v čele Legislativní rady vyhlédla vicepremiérka a šéfka LIDEM Karolína Peake. Jenže Suchá si v průběhu pondělí nástup do vlády rozmyslela.

„Nabídku jsem před chvílí odmítla, důvody si nechám pro sebe,“ potvrdila serveru Lidovky.cz poslankyně Jana Suchá.

PSALI JSME:


Sedmatřicetiletá advokátka je místopředsedkyně sněmovního ústavně-právního výboru. A hlavně - oproti ostatním možným kandidátům měla další velkou výhodu: je členkou LIDEM. I proto ji Karolína Peake označila za první volbu. „Považoval jsem za správné oslovit členku strany, její rozhodnutí respektuji,“ tvrdí Peake.

Legislativní radu povede nejspíše Mlsna

Po odmítnutí Suché je tak víceméně jasné, že do křesla šéfa legislativní rady povýší tamní dosavadní náměstek Peake Petr Mlsna. „Je teď skutečně horkým kandidátem,“ dodala Peake.

Suchá přitom odmítla, že by její ne bylo motivováno právě soubojem s Mlsnou. Naopak vyzdvihla jeho kvality. „Rozhodně nešlo o souboj mezi námi. Naopak, pokud kolega Mlsna nabídku přijme, bude rada nadále v dobrých rukách,“ uzavírá Suchá.

vrkVladimír Křivka, kalJan Kálal

Najdete na Lidovky.cz