1. května 2019 15:47, aktualizováno  17:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tříletého chlapce z Podolí našli potápěči mrtvého v řece Olšavě

Tělo mrtvého chlapce objevili potápěči v řece Olšavě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tělo mrtvého chlapce objevili potápěči v řece Olšavě. | foto: ČTK

PODOLÍ (UHERSKOHRADIŠŤSKO)  Tříletý chlapec z Uherskohradišťska, který byl od úterního podvečera pohřešovaný, je mrtvý. Jeho tělo objevili ve středu kolem 14:30 policejní potápěči v těžce přístupném terénu řeky Olšavy nedaleko Podolí, kde bydlel.

Uvedl to policejní mluvčí Petr Jaroš. Tělo bylo 650 metrů po proudu řeky od chlapcova bydliště.

Policie se podle mluvčího okolnostmi úmrtí dál zabývá. „Vzhledem k věku oběti nebudeme poskytovat žádné bližší informace. Nicméně nic nenasvědčuje tomu, že by byl spáchán nějaký násilný trestný čin,“ uvedl Jaroš.

Hoch se ztratil v úterý kolem 18:00. Už v úterý večer a v noci na středu po něm pátrali policisté, hasiči a stovky dobrovolníků. Policie využila i vrtulník s termovizí, mobilní termovizi, psovody a další složky. „Důkladně bylo propátráno nejen bezprostřední okolí bydliště, ale i místa vzdálená několik kilometrů. Vzhledem k tomu, že nedaleko domu teče řeka, byly prohledány nejen oba břehy, ale i vodní plocha. Veškeré pátrání komplikovaly nepříznivé povětrnostní a světelné podmínky,“ uvedl mluvčí.

Od středečního rána prohledávali policejní potápěči a hasiči s člunem koryto a břehy řeky Olšavy. Další desítky policistů, hasičů a dobrovolníků hocha hledaly v zahradách, lesích, na polích nebo podél železniční tratě. Dopoledne znovu vzlétl i vrtulník.

Do pátrání se ve středu zapojili také policisté z Jihomoravského kraje. Policisté ze Zlínského kraje je žádali, aby zkontrolovali tok řeky Moravy od slovenských hranic až po Zlínský kraj. Řeka Olšava se do Moravy vlévá u Kostelan nad Moravou, které jsou od Podolí vzdáleny vzdušnou čarou zhruba devět kilometrů.

ČTK