20. dubna 2007 17:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tříletého Romana uškrtili, ukázala pitva

Tříletý Roman Červeňák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tříletý Roman Červeňák | foto: ČTK

MĚČÍN Pitva tříletého Romana Červeňáka z Měčína na Klatovsku prokázala, že byl uškrcen. Řekla to policejní mluvčí Jolana Číhová. Tělo chlapce našla ve čtvrtek po dvou dnech pátrání policie.

Kriminalisté v současné době vyslýchají rodinné příslušníky a provádějí šetření v terénu. Podle výpovědí lidí sestavují časový snímek pohybu všech lidí, kteří bydlí v objektu nebo se v kritickou dobu pohybovali v okolí.

Po chlapci od úterního večera pátraly desítky lidí. Ve čtvrtek policisté našli jeho tělo v úložném prostoru gauče ve sklepě objektu zemědělského družstva, kde bydlí několik příbuzných rodin Červeňákových. Podle lékařů zemřel chlapec v den, kdy se ztratil.

Dědeček chlapce František Červeňák novinářům řekl, že není možné, aby se dítě v domě našlo. Celou stavbu prý padesátka příbuzných ve středu důkladně prohledala. Tvrdí, že tělo musel někdo na místo položit později.

Příbuzní chlapce měli původně podezření, že dítě někdo unesl. Jejich děti totiž v minulosti spolu s dalšími zneužívali v karavanu v nedalekých Radkovicích dva němečtí pedofilové. Soud je v lednu poslal do vězení na tři a pět roků.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!