Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Třinec natáhl sérii, Vítkovice už postoupily

TŘINEC/LIBEREC Až třemi trefami v posledních dvanácti minutách odvrátili hokejisté Třince vyřazení z předkola play off extraligy. Ve třetím utkání zdolali Plzeň 3:0 a snížili stav série na 1:2. Další zápas je na programu už dnes, opět v Třinci.

„Podařilo se nám uhlídat přesilové hry soupeře, což je jeho silná stránka. Pak to bylo o jednom gólu a my ho dali,“ řekl asistent třineckého kouče Břetislav Kopřiva.

Nitky dramatu rozpletl ve 48. minutě Balej. V přesilovce pět na čtyři nenápadně zamířil od levého mantinelu, ale jeho přesný projektil si našel místo nad Cháberovým betonem. Vítězství Třince zpečetil Květoň. Na modré vypíchl puk Smrekovi a blafákem ho zasunul pod Cháberou do branky. 128 sekund před koncem Plzeň odvolala gólmana, ale po minutě trefil prázdnou branku Peterek.

Zato tým Vítkovic porazil ve třetím zápase předkola Liberec 3:1 na jeho ledě, sérii vyhrál 3:0 a zajistil si postup do čtvrtfinále. O úspěch se zasloužil zejména útočník Jiří Burger, který vstřelil dvě branky a připsal si i asistenci u třetího gólu.

„Jeli jsme do Liberce s cílem jedno utkání vyhrát a povedlo se to hned napoprvé. Od té doby, co se nám uzdravili zranění hráči, má tým stabilní výkonnost, hráli jsme takticky velmi dobře, a navíc nás podpořil výborný brankář Štěpánek,“ pravil spokojeně kouč hostí Alois Hadamczik. čtk, spo Předkolo play off: Třinec–Plzeň 3:0. Branky a nahrávky: 48. Balej (Malec), 58. D. Květoň, 59. Peterek. Rozhodčí: Kubeš, Mikula–Kalivoda, Pešek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 3086. Třetiny: 0:0, 0:0, 3:0. Stav série: 1:2.

Liberec - Vítkovice 1:3. Branky a nahrávky: 33. Kašpařík (R. Vrbata) - 8. Burger (Kuboš), 28. Burger (Hubáček, Stehlík), 46. Kvapil (Šimíček, Burger). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Pavlovič, Pouzar. Vyloučení: 13:11. Využití: 0:2. Diváci: 4570. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:1. Konečný stav série: