Třinec slaví, udržel play off

PRAHA Až infarktové drama Třince ve Vítkovicích rozhodlo o posledním postupujícím do předkola play off hokejové extraligy. O desáté místo v posledním kole základní části na dálku mezi sebou bojovaly České Budějovice, které doma hostily Liberec, a právě Oceláři v Ostravě.

Na jihu Čech se dlouho dařilo Liberci, ale ve třetí třetině domácí dokázali strhnout vedení na svou stranu a vyhrát 4:3. To jim však nebylo nakonec nic platné.

Při tomto skóre totiž stačilo Třinci ve Vítkovicích jakkoliv vyhrát o jedinou branku. A ta skutečně přišla. Ale až v 64. minutě, kdy se za stavu 0:0 prosadil Jozef Balej za přispění teče domácího zadáka Michala Barinky.

„Do poslední chvíle jsme bojovali o postup, ale nakonec to bylo o štěstí, které se přiklonilo k nám,“ oddechl si šťastný třinecký trenér Pavel Marek.

Vítěz základní části z loňské sezony tak nedokázal na poslední chvíli napravit dojem ze zpackané sezony.

„Zápas jsme hodnotili dobře, ale jen do momentu, než jsme zjistili, že nepostupujeme, pak jsme byli hodně zklamaní. Získali jsme ale tři body, které se budou hodit v play out,“ přiznal jihočeský útočník Jiří Šimánek.

Včerejší zápasy také ozřejmily složení dvou čtvrtfinálových dvojic. Litvínov bude hrát s Karlovými Vary a Sparta se Zlínem. Vítěz základní části Slavia a druhé Pardubice si na své soupeře musejí počkat z předkola.