31. prosince 2010 16:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tuhé mrazy v lednu poleví. Sníh se bude střídat s deštěm

Zima - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zima - ilustrační foto. | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

PRAHA V nadcházejícím měsíci mrazy poleví. Leden bude teplotně i srážkově průměrný. Nejvyšší denní teploty budou většinou kolem nuly, v noci bude mrznout. Dvacetistupňové mrazy, které Česko zasáhly v minulých dnech a týdnech, meteorologové v lednu nečekají.

Vyplývá z měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

V první dekádě, která by měla být nejchladnější, předpovídají v noci při zmenšené oblačnosti maximálně 12 pod nulou. Jinak mají být i od 1. do 10 ledna nejnižší noční teploty mezi minus dvěma až minus osmi stupni.

Jak bude na Nový rok čtěte zde


Ve druhé části první třetiny ledna budou i noční teploty atakovat nulu - má být 0 až minus šest. Přes den by se pak rtuť měla ustálit zpočátku krátce kolem nuly, postupně kolem minus pěti a ve druhé polovině dekády zhruba od minus dvou do plus čtyř stupňů. Mělo by být oblačno, místy sněhové přeháňky nebo slabé sněžení, přechodně polojasno. Ve druhé polovině dekády pak oblačno až zataženo, občas sněžení, přechodně i srážky dešťové a mrznoucí.

Ve druhé třetině ledna očekává ČHMÚ převážně velkou oblačnost, občas se srážkami, v nižších polohách bude prý střídavě pršet a sněžit, na horách má většinou sněžit. Ojediněle se vyskytnou mlhy. Nejnižší noční teploty budou od nuly do minus šesti, při zmenšené oblačnosti ale bude teplota klesat až na minus devět. Přes den by mělo být kolem nuly - od minus tří do plus tří stupňů.

Závěr ledna, tedy období od 21. do 31. ledna má být nad Českou republikou nadále většinou velká oblačnost, občas s deštěm, na horách a přechodně i v nižších polohách bude sněžit, ojediněle by se opět mohly vyskytnout mlhy.

Rok 2010 v obrazech

Nejnižší noční teploty se mají pohybovat od jednoho stupně nad nulou do minus pěti, při zmenšené oblačnosti kolem minus osmi. Nejvyšší denní teploty vyšplhají na minus dva až plus čtyři.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz