Sobota 4. května 2024, svátek má Květoslav

Tuhle prohru jsme si nezasloužili

PRAHA Ve čtvrtém zápase čtvrtfinálové série mezi Spartou a Zlínem byl gólman Radovan Biegl (39) hlavní postavou zlínského vítězství. Ve včerejším pátém zápase ale odjížděl trochu rozmrzele na střídačku už v 17. minutě poté, co inkasoval třetí branku. „Zápas jsem chtěl dochytat,“ řekl nejstarší zlínský hráč, kterého v bráně nahradil osmnáctiletý Jakub Sedláček.

* Vypadalo to, že se vám z brány odcházet nechtělo. Souhlasíte?

No to bych neřekl. Trochu jsme si tam ještě povídali, bylo potřeba hru zklidnit a udělat pauzičku, takže to bylo více či méně taktické. Chtěl jsem Jakubovi (Sedláčkovi) poradit, uklidnit ho.

* Přece jen, nechtěl jste v brance i přesto zůstat?

Zápas jsem si dochytat chtěl.

* Co jste si řekl s trenérem Zdeňkem Venerou na střídačce?

Zdeněk mi říkal, že s tím ještě zkusíme něco udělat. Bylo to taktické střídání, já si nemůžu nic vyčítat.

* Sparta byla v tu chvíli hodně rozjetá, že?

Napadalo mi to do brány během pár minut. Bylo to dané tím, že jsme neměli důraz před soupeřovou, ani před vlastní brankou. V tom byla Sparta lepší.

* Tušil jste, že vám končí sezona?

Otáčet 3:0 na Spartě je hodně těžké...

* Byl váš tým ke konci utkání už s porážkou smířený?

Chtěli jsme zápas odehrát důstojněji. Kdybychom proměnili trestné střílení a skóre by se změnilo na 4:2, tak by výsledek vypadal líp, 6:1 je dost kruté. To jsme si nezasloužili.

* U třetího gólu jste sekl Langhammera přes nohy. Proč?

Puk dorval do brány i s mojí rukou, takže si odplatu zasloužil.

* Zlín tedy končí ve čtvrtfinále, jak byste zhodnotil sérii se Spartou?

Věřil jsem, že Spartu potrápíme víc, že minimálně dva zápasy uděláme. Vyhráli jsme ale jen jeden, a i za ten jsme rádi, protože na Spartu se nám zkrátka nedaří.