20. července 2009 17:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

U Loun se převrátil autobus Student Agency - 4 vážně zranění

Havárie autobusu Student Agency u Lubence na Lounsku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Havárie autobusu Student Agency u Lubence na Lounsku | foto: ČTK

LUBENEC Autobus společnosti Student Agency se 41 cestujícími havaroval dnes odpoledne u Lubence na Lounsku. Sjel v prudké zatáčce u Drahonic ze silnice a převrátil se. Čtyři lidé utrpěli těžká poranění, jednoho museli hasiči z autobusu vyprostit. Tři vážně zraněné přepravily do nemocnic vrtulníky, jednoho odvezla sanitka. Záchranáři na místě ošetřili šest lehce zraněných lidí, oznámil mluvčí ústeckých krajských hasičů Lukáš Marvan. Původně se hovořilo až o 30 zraněných.

Jednoho z těžce zraněných dopravil vrtulník do ústecké Masarykovy nemocnice, dalšího do jedné z pražských nemocnic. "O zbylých dvou nemám informaci. K nám byl dopraven člověk se středně těžkým zraněním, stabilizují jej lékaři emergency ústecké nemocnice," upřesnil mluvčí společnosti Krajská zdravotní Jiří Vondra.

Autobus jel podle operačního důstojníka lounské policie na lince z Karlových Varů do Prahy. "Autobus jede normálně po rychlostní silnici I/6.

Vzhledem k frézování vozovky musel řidič využít objížďku po silnici druhé třídy, kde havaroval. Po nehodě je nyní uzavřena i tato komunikace z Lubence, policisté odklánějí dopravu po jiných trasách," uvedl.

Na místo už přijel podle Marvana náhradní autobus firmy Student Agency, který cestující přepraví do cílové stanice.

"Cestující mluví o tom, že řidič jel příliš rychle a prudkou začátku nezvládl," řekla žena, která je na místě nehody. Řidič autobusu vyvázl podle fotoreportéra ČTK bez zranění, je ale v těžkém šoku a nekomunikuje.

Majitel Student Agency Radim Jančura oznámil, že alespoň kusé informace o nehodě má. Řidič prý jel v daném úseku rychlostí 40 až 50 kilometrů v hodině, pak z mokré vozovky sjel. Podle Jančury je řidič starší a znalý šofér, žádný nezkušený. "Všichni cestující budou odškodněni i ti, kteří zraněni nebyli," řekl. Konkrétní výši odškodnění neuvedl.

U nehody zasahovalo šest hasičských jednotek z Ústeckého kraje a tři jednotky z Karlovarského kraje.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz