Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Účet Aholdu za loňský rok: ztráta přes 460 milionů

Česko

PRAHA Ztráty společnosti Ahold Czech Republic se prohlubují.

Firma, která se zhruba 280 supermarkety a hypermarkety Albert patří mezi největší obchodní řetězce v Česku, loni prohloubila ztrátu ze 433,8 milionu korun v roce 2007 na 463,6 milionu korun.

Nahromaděné prodělky Aholdu z předchozích let činily na konci roku 2008 další 4,3 miliardy Kč, přičemž základní kapitál této maloobchodní firmy obnášel 6,2 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy Ahold Czech Republic.

Tržby této společnosti, která je stoprocentní dceřinou firmou nadnárodní maloobchodní společnosti Koninklijke Ahold N. V. se sídlem v Nizozemsku, loni nicméně vzrostly z 39,3 miliardy korun v roce 2007 na 40,6 miliardy korun.

Letos v létě Ahold v Česku ve dvou vlnách zavřel celkem 20 ztrátových supermarketů Albert a jeden hypermarket Hypernova, což jeho vedení ve výroční zprávě zdůvodnilo snahou o dosažení ziskového růstu. Společnost letos také zrušila stovku pracovních míst ve své centrále a dokončila modernizaci všech supermarketů a hypermarketů Albert.

Na podzim pak Ahold zmenší plochu 11 největších hypermarketů až na polovinu. Firma díky tomu sníží náklady na provoz největších hypermarketů.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!