Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Učitelka pila alkohol v pracovní době, ze školy odmítla odejít. Ředitel odstoupil

Česko

  16:22
Kosmonosy (Mladoboleslavsko) - Ředitel základní školy v Kosmonosech na Mladoboleslavsku Jan Šilhán k 3. lednu rezignoval na svou funkci. Důvodem bylo podle něj jeho manažerské selhání, kdy přijal do pracovního poměru učitelku, která v prosinci na plaveckém výcviku pila alkohol v pracovní době a následně odmítla ze školy odejít. Školu nyní dočasně vede učitel školy a zároveň městský zastupitel Milan Petráš, uvedl starosta Kosmonos Jiří Müller (ANO) v prohlášení na webu města.
Alkohol - ilustrační foto.

Alkohol - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Událost, kvůli které Šilhán rezignoval, se stala 18. prosince při návštěvě plaveckého bazénu. Podle dnes již bývalého ředitele měla dotyčná třídní učitelka 2. třídy dohlížet na děti, podle kamer v areálu ale místo toho v restauraci u bazénu pila víno.

„Při zjištění této skutečnosti paní zástupkyně ředitele zajistila neprodleně náhradní dohled nad svěřenými žáky. Sepsala s paní učitelkou zápis o porušení pracovních povinností, dechovou zkoušku paní učitelka odmítla,“ uvedl Müller.

Ředitěl školy rezignoval

Ředitel školy se následně pokusil rozvázat s učitelkou pracovní poměr, ale odmítla a nastoupila na nemocenskou. Ředitel se proto rozhodl rezignovat. „Panu řediteli Šilhánovi jsem nabídl, že zřizovatel mu pomůže v řešení ukončení pracovního poměru s paní učitelkou, která selhala. Pan ředitel odmítl s tím, že své kroky zvážil a že již nadále nechce být na jednom pracovišti s touto paní učitelkou,“ uvedl dále v prohlášení starosta. Mrzí ho, že se ředitel nenechal přesvědčit k setrvání ve funkci.

Vedením školy je nyní dočasně pověřen zdejší učitel a zároveň zastupitel Petráš. Výuka podle starosty pokračuje v nezměněném režimu. „Co se nepodařilo panu Šilhánovi, to je ukončení pracovního poměru s paní učitelkou, která hrubě porušila své pracovní povinnosti, vyřídil pan Petráš během prvního dne ve svěřené funkci. Paní učitelka už není zaměstnancem naší školy a opustila řady pedagogů bez nároku na odstupné,“ dodal Müller. Petráš bude vedením školy pověřen jen do doby, než se městu podaří najít nového ředitele. „Výběrové řízení bude vyhlášeno v nejbližší době,“ řekl v pondělí místostarosta Martin Macoun (BEZPP).

Ostatní učitelé plánovali proti rezignaci ředitele sepsat petici, podporu měl i mezi rodiči dětí. Šilhán školu vedl 11 let.

Kosmonosy jě město sousedící s Mladou Boleslaví. Má necelých 5000 obyvatel, letos hospodaří s rozpočtem ve výši 117 milionů korun.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!