Středa 8. května 2024, Den vítězství

UDÁLOSTI KOLA

Jablonec poprvé na jaře nevyhrál. Severočeši se dosud na jaře prezentovali pouze vítězstvími a také mimořádnou střeleckou produktivitou. V Uherském Hradišti je ale o tři body připravil v nastaveném čase kanonýr Petr Švancara, který dorazil střelu Valenty. Na druhou Spartu tak Jablonec ztrácí už šest bodů, na první Plzeň dokonce jedenáct.

Kanonády na severu Čech. Liberec zatím všechny zápasy na jaře prohrál. Tedy až do soboty, kdy na jeho překvapivé probuzení doplatila v tabulce pátá Mladá Boleslav. Ta si stejně jako Baník Ostrava z Teplic odváží vysokou čtyřbrankovou porážku. A to i přesto, že domácí Liberec hrál posledních 18 minut pouze v deseti.

16. Ústí n. Labem 21 3 6 12 16:43 15

PŘÍŠTÍ KOLO Dnešní dohrávka: Hradec Králová - Příbram (ČT4). Pátek 1. dubna: 20.15 Mladá Boleslav - Sigma Olomouc (Nova Sport). Sobota 2. dubna: 16.00 Příbram - Bohemians 1905, 18.00 Baník Ostrava - Slovan Liberec, 18.20 Jablonec - Sparta Praha (ČT4). Neděle 3. dubna: 17.00 Zbrojovka Brno - Teplice, Ústí nad Labem - Plzeň, České Budějovice - 1. FC Slovácko. Pondělí 4. dubna: 17.30 Slavia Praha - Hradec Králové (ČT4).

Sparta Praha 2 Zbrojovka Brno 0 Branky: 5. a 35. Pekhart. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Pospíšil. Poločas: 2:0 Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Zápotočný, Pamič - Kadlec, Matějovský, Vacek, Zeman - Kweuke, Pekhart. Trenér: Chovanec. Brno: Krbeček - Husár, Simerský, Mitrovič, Hamouz - Rabušic, Dostálek, Borek, Střeštík, Kalabiška - Došek. Trenér: Večeřa.

Slovan Liberec 4 Mladá Boleslav 0 Branky: 17. Dočkal, 29. Breznaník, 56. Nezmar, 88. Vácha. Rozhodčí: Mikel -Chytil, Gallo. ČK: 72. Gecov. Diváci: 4250. Poločas: 2:0. Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Dejmek, Kelič, Fleišman - Dočkal (85. Holeňák), Gecov, Vácha, Breznaník (90. Sivrič) - Štajner, Nezmar (69. Hadaščok). Ml. Boleslav: Miller - Kalina (63. Kysela), Rolko, Johana, Šírl - Mendy, Procházka, Kúdela, Dimutsos (53. Táborský) - Kulič, Chramosta (53. Řezníček).

1. FC Slovácko 1 Baumit Jablonec 1 Branky: 90.+2 Švancara - 56. Jarolím. Rozhodčí: Damková - Jiřík, Peřina. ŽK: Fujerik, Filipko, V. Valenta - Kovařík, Piták. Diváci: 4556. Poločas: 0:0. Slovácko: Filipko - Kubáň, Kordula, Mezlík, Kuncl - Urbánek (83. Nestorovski), V. Valenta, Perůtka (61. Ondřejka), Volešák, Fujerik (74. Hlúpik) - Švancara. Jablonec: Špit (35. Valeš) - Jablonský, Beneš, Pavlík, Loučka - Piták, Kovařík, Jarolím, Eliáš, Vošahlík (80. Třešňák) - Lafata (90. Hejda).

Bohemians 1905 1 Ústí nad Labem 0 Branka: 86. Ibragimov. Rozhodčí: K. Hrubeš - Pelikán, Čecháček. ŽK: Dreksa (Ústí). Diváci: 3105. Poločas: 0:0. Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Rychlík - Štohanzl, Držík (46. Ibragimov), Kraus (90. Cseh), Moravec (60. Sedláček)- Škoda, Hartig. Ústí: Vorel - Dreksa, Polák, Valenta, Stožický - Vrtělka - Jindráček, Lamešič (88. Doležal), Martykán, Volek (78. Veverka) - Krbeček.

FK Teplice 4 Baník Ostrava 0 Branky: 8. a 68 z pen. Vachoušek, 34. Mahmutovič, 71. Mareš. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Dobrovolný. ČK: 48. Šmejkal. Diváci: 4020. Poločas: 2:0. Teplice: Slavík - Matula, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř (78. Lácha), Jungr, Čajič (65. Ljevakovič), Mareš - Vachoušek, Mahmutovič (74. Vondrášek). Ostrava: Daněk - Frydrych, Šmejkal, Neves, Zejdler - Varadi (73. Marek), Frejlach (68. Kraut), Greguš, Hušbauer - Šenkeřík (46. Zeher), Frejlach.

Sigma Olomouc 0 Slavia Praha 0 Rozhodčí: Drábek - Večeřa, Slavík. ŽK: Janotka - Trubila, Čelůstka, Pospěch, Jarolím, Janda, Hora. Diváci: 8144. Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava -Schulmeister (25. Doležal, 73. Ordoš), Petr (55. Navrátil), Šultes. Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Hora (90. Milutinovič), Jarolím, Kisel, Janda, Koreš (78. Vlček) -Pospěch (60. Černý).