23. ledna 2006 13:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Univerzita má spolek absolventů

BRNO Masarykova univerzita založila spolek svých absolventů. Na ustavující valné shromáždění v sobotu sice přišlo z více než tisíce oslovených jen něco přes šedesát lidí, organizátoři jsou však spokojeni.

„Nedělali jsme zatím nějakou masivní kampaň na veřejnosti. Potřebovali jsme hlavně dát dohromady administrativní záležitosti, aby spolek mohl být oficiálně ustanoven,“ uvedla Markéta Tikalová z rektorátu.

Z iniciativy skupiny absolventů a díky zájmu vedení univerzity začaly přípravy ke vzniku spolku vloni na podzim. Osloveni byli prozatím absolventi od roku 1999, kdy škola zavedla informační systém. „Od té doby mají všichni naši studenti vlastní e-mailovou adresu, která jim zůstává i poté, co odpromují. Tyto adresy jsme především využili pro prvotní oslovení,“ popsala Tikalová. Na hromadný e-mail z pětatřiceti tisíc lidí odpovědělo asi jedenáct set. „Mnozí nabídku uvítali jako možnost obnovení vztahů s univerzitou i spolužáky,“ podotkla Tikalová.

Kromě absolventů se mohou členy spolku stát rovněž současní a bývalí pracovníci univerzity. Možné je přijetí i těch, kteří na škole nestudovali, ale chtějí ji podporovat. Jejich přijetí však musí schválit výbor spolku. „Doufáme, že postupně o členství projeví zájem i studenti absolvující před rokem 1999. Jenom pro představu, od roku 1945 univerzitu dokončilo zhruba pětašedesát tisíc lidí,“ řekla Tikalová.

Do budoucna si vedení univerzity slibuje, že aktivity spolku budou prospěšné jí i členům. Ti se budou moci snadněji dostat k informacím o dění na své alma mater nebo se při exkurzích podívat do budovaných prostor školy. Absolventi zase budou moci rozšířit nabídku stáží i pracovních míst pro současné studenty.

jih, Lidové noviny

Najdete na Lidovky.cz