14. března 2018 12:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Usmrtil děti na přechodu. Mladý řidič dostal od soudu podmínku

Soud - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soud - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PLZEŇ Podmíněný trest vyměřil ve středu Okresní soud Plzeň - město čtyřiadvacetiletému řidiči osobního auta, který loni v červnu srazil na přechodu pro chodce u fotbalového stadionu v Plzni dva chlapce ve věku sedm a 12 let. Bratři vietnamské národnosti utrpěli těžká zranění, kterým ještě týž den v nemocnici podlehli.

Patriku Hulcovi hrozilo za usmrcení z nedbalosti až šestileté vězení. Soud mu nakonec vyměřil podmíněný trest na tři roky se zkušební lhůtou čtyř let. Navíc mu uložil čtyřletý zákaz řízení a zaplacení čtyř milionů korun jako odškodné rodině dětí, řekla soudkyně Lenka Prýcová.

Nehoda se stala v sobotu 17. června po 20:00 na křižovatce u parkovacího domu Rychtářka. Děti šly k fotbalovému stadionu ve Štruncových sadech. Na semaforu blikalo žluté světlo. Obžaloba vinila Hulce z toho, že dostatečně nesledoval provoz. Řidič se u soudu bránil tím, že děti na přechodu neviděl. „Oslnilo mne slunce,“ řekl. Podle spisu vůbec nebrzdil.

Soud při vyměřování trestu, který odpovídal návrhu státního zástupce, přihlédl podle soudkyně k tomu, že řidič nebyl pod vlivem alkoholu ani drog, nejel nijak zvlášť rychle a oslnilo ho slunce. Vyjádřil také lítost nad tragédií. Po nehodě kontaktoval rodinu a zaplatil ji několik tisíc korun, byl i na pohřbu dětí. Rozsudek není zatím pravomocný.

ČTK