20. června 2017 20:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Úterý bylo s téměř 35 stupni nejteplejším dnem roku v Česku

Lidé se chrání deštníkem před sluncem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidé se chrání deštníkem před sluncem. | foto: ČTK

PRAHA Úterý bylo s téměř 35 stupni zatím nejteplejším dnem letošního roku. Nejtepleji bylo v Dobřichovicích u Prahy, a to 34,9 stupně Celsia. Na webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Čtvrtek však bude podle meteorologů zřejmě ještě teplejší.

Na osmi místech ve středních a západních Čechách a na jižní Moravě se v úterý teploty vyšplhaly až na 34 stupňů a výše. Hned za Dobřichovicemi byla s 34,8 stupně plzeňská městská část Bolevec a na třetí místo se dostaly Kuchařovice na Znojemsku, kde bylo naměřeno 34,4 stupně. V místech ležících pod 600 metry nadmořské výšky se teploty nejčastěji pohybovaly mezi 29 a 33 stupni.

Mladíci na šlapadle u Střeleckého ostrova.
Úterý bylo s téměř 35 stupni zatím nejteplejším dnem letošního roku.

Navzdory vysokým teplotám ale v úterý nepadlo mnoho teplotních rekordů. Ze 144 meteorologických stanic měřících 30 let a déle byly rekordy pro 20. červen překonány podle ČHMÚ pouze na 15 stanicích. Zejména teploty z roku 2013 byly podle meteorologů vyšší než ty letošní.

Ve čtvrtek se podle předpovědi počasí opět dostanou teploty nad třicítku. ČHMÚ oznámil, že budou pravděpodobně ještě vyšší než úterní teploty.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz