Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Úvod Turné ovládl Ammann

Česko

OBERSTDORF Švýcarský skokan na lyžích Simon Ammann potvrdil skvělou aktuální formu vítězstvím v úvodním závodu 57. ročníku Turné čtyř můstků v Oberstdorfu. Nejlepší čeští skokané Jakub Janda a Roman Koudelka se seřadili za sebou na 25. a 26. místě.

Lídr Světového poháru Ammann vyhrál první závod na Turné v kariéře o 1,2 bodu před Rakušanem Wolfgangem Loitzlem, jenž potřetí za sebou a počtvrté v sezoně obsadil druhou příčku.

Třetí skončil mírně překvapivě Rus Dmitrij Vasiljev, jenž na stupně vítězů poskočil ze šesté pozice po prvním kole. Ammann díky pátému triumfu v ročníku zvýšil své vedení v SP na 125 bodů před Rakušanem Gregorem Schlierenzauerem, který skončil čtvrtý.

Nejdelší skok dne předvedl v prvním kole vítěz Turné z roku 2007 Anders Jacobsen, jenž ale ve finále na svých 138 metrů nenavázal a po výkonu o jedenáct metrů kratším klesl na šestou příčku.

Janda s Koudelkou zůstali víceméně na pozicích, které jim patřily po prvním skoku. Oba si ovšem o něco pohoršili. „Nebyly na to podmínky, s Kubou jsme to odnesli opravdu nejvíc. Za normálních okolností bychom byli oba úplně někde jinde,“ uvedl Koudelka, který viděl největší potíž ve větru v zádech. Janda s ním souhlasil. „Metr do zad a metr proti tady dělá patnáct metrů,“ řekl Janda.

Vítěz Turné z roku 2006 Janda měl při k. o. systému v prvním kole relativně lehkou práci díky tomu, že jeho soupeř Tom Hilde svůj skok pokazil. Mnohem dramatičtější duel svedl Koudelka, jenž se utkal s čtyřnásobným vítězem SP Adamem Malyszem. Oba předvedli totožný skok 124,5 metru, za nějž dostali shodně 121,6 bodu.

Jako vítěz duelu byl vyhlášen Koudelka, Malysz nakonec postoupil také, protože předvedl čtvrtý nejlepší výkon z poražených.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...